Kako se bliže izbori, zaposlenici na državnim jaslama uspjeli su ispregovarati značajne povišice. Njih više od 200 tisuća će fino podebljati kućni budžet, tako se priča da će primjerice spremačice u školama imati oko 1200 eura plaću, a profesori u školama do 1500 eura. Osim državnih službenika veće plaće tražili su i zaposleni u sudstvu i zdravstvu.
Tako psihijatar u KBC Splitu Tomislav Franić koji je gostovao na N1 televiziji tvrdi kako njegova osnovica plaće nije dovoljna za kvalitetan život
Osim toga, spominje koliko je zarađivao u Dublinu dok je tamo radio kao liječnik.
”Plaća od 3500 eura koja se spominje bi trebala biti početna plaća nekog specijalista bez ikakvih dodataka i prekovremenih i dežurstava”, kazao je Franić.
‘Liječnička profesija stresna’
Franić kaže da je jednom prilikom radio šest mjeseci u Dublinu. ”Nakon 37,5 sati u tjednu, u četiri tjedna vidio sam ček od 9500 eura”.
”Političar, ministar i premijer su figure koje su postavljene politički i ništa drugo nisam očekivao”, komentirao je Franić posljednje političke izjave vezane za stanje u zdravstvu.
Potom je opisao i svoj radni dan – u bolnicu je stigao jučer ujutro, odradio je 24-satno dežurstvo i potom je danas ujutro otišao u Zadar, gdje je odradio pola smjene jer tamo nema psihijatara.
Drele kupovao u trgovačkom centru pa mu skočio tlak: ‘Jedemo europsko smeće jer smo siromašni’
”Sa svojom osnovnom plaćom kao liječnik ne mogu imati kvalitetan život”, dodao je.
Navodi da je liječnička profesija izuzetno stresna. ”Nije lako imati nečije srce u ruci tijekom operacije, još gore je nekom priopćiti da mu je dijete poginulo u nesreći. Svaki odlazak s Hitnom pomoći je stresan jer ne znate što će vas na mjestu dočekati”.

Ljudi ogorčeni zbog izjave
Na društvenim mrežama zahuktala se i rasprava o njegovoj izjavi. Mnogi su ogorčeni.
”Pita li se kako je sirotinji, koja ima penziju i plaće od 400-800€, koji moraju ići kod privatnika jer oni na istoj toj sirotinji tjeraju svoju pravdu?”, pitao se jedan korisnik.
Hrvatica bez škole otišla van trbuhom za kruhom: Za tri mjeseca zaradila pet tisuća eura
”Njemu 3500 eura nije dovoljno za život, kako je tek nekom s prosječnom plaćom od 900 eura? Slobodno neka ide u Dublin, ali prije toga da plati sve godine školovanja na račun poreznih obveznika, diplomski i specijalizaciju, sve što je pojeo na X-icu i da plati svu praksu u bolnici koju je dobio besplatno”, piše jedan komentator.















