Polufinale kupa Hrvatske: Mladost iznenađujuće poražena od Kaštelana

U prvom polufinalnom susretu Kupa Hrvatske Mladost je iznenađujuće poražena od Mladost Ribola Kaštea.

U Domu odbojke gosti su slavili s uvjerljivih 3-0 (28-26, 25-19, 25-21) te imaju veliku prednost pred uzvrat. Iako su domaći odbojkaši imali vodstvo tijekom cijelog prvog seta pri vodstvu od 21-18 Kaštelani pokazuju veću koncentraciju te završavaju set u svoju korist.

Očekivano, gosti su se u drugoj dionici razigrali i mirno je okončali. Treći set ponudio nam je potpuno drugu sliku Mladostaša koji su furiozno krenuli i pri vodstvu od 14-7 svi u dvorani su već razmišljali o četvrtom setu. Međutim, uz mnoštvo pogrešaka u nastavku, Kaštelani ne samo da su sustiglirezultat već su i prešli u vodstvo (16-18) koje više nisu ispustili do kraja susreta.

HAOK Mladost Proenergy priliku za ulazak u finale tražit će težim putem u prosincu – gostovanjem u Kaštel Starom. Za prolaz u finale Mladostaši će na gostujućem terenu morati pobijediti s rezultatom 3-0 ili 3-1 kako bi izborili ‘zlatni set’ koji se igra do 15 poena.