Zlatko Dalić progovorio o teškim trenucima uoči velike odluke: ‘Nikad to nisam rekao’

Zlatko Dalić (Foto: Damir Krajac/CROPIX)

Hrvatska nogometna reprezentacija nakon ponekih poteškoća kroz kvalifikacijsku skupinu uspjela je osigurati plasman na Euro u Njemačku. Kontinentalnu smotru sljedećeg ljeta trebali bi Vatreni dočekati u najjačem sastavu. Od ozljede se i dalje oporavlja Ivan Perišić koji bi trebao biti spreman za novo veliko natjecanje s Hrvatskom.

Na kraju još jedne kalendarske godine koju je na izborničkoj klupi uspješno priveo kraju, Zlatko Dalić dao je intervju Hrvatskom radiju.

HRT je objavio dio intervjua uz dodatak da će se cijeli razgovor moći poslušati u subotnjoj emisiji Sport i glazba, na HR2.

“Bilo je teško, navijači su već kupovali smještaj i karte za Njemačku, a mi doveli sve to u pitanje. Bilo je to vrlo teških mjesec dana za mene i zbog toga sam rekao da nikad nisam osjetio veći motiv nego za te dvije završne dvije utakmice s Latvijom i Armenijom. Imali smo taj mač nad glavom, iako nije bilo realno da Wales dobije obje utakmice, ali fokus je bio da mi pobijedimo naše dvije utakmice i to smo učinili, pa je na kraju sve ispalo dobro”, rekao je Dalić.

Svi pričaju o sceni iz Potjere: Ovo je iznenadilo i Joška Lokasa, uključio se i lovac Krešo

Vežem se za osjećaj

Kakva će biti godina koja nam dolazi? Mogu li Vatreni nakon dvije medalje sa svjetskih prvenstava zasjati i na kontinentalnoj sceni?

“Očekujem da se dobro pripremimo za lipanj. Želim da svi igrači budu zdravi, da imamo dobar izbor za Europsko prvenstvo i da napravimo pravu stvar. Korak po korak, za početak proći grupu”, dodaje izbornik Vatrenih.

Nakon završenih kvalifikacija glasno se pričalo i o njegovom mogućem odlasku s klupe reprezentacije.


“Moj ugovor do 2026.godine? Nikad se nisam vezao za ugovor, već za osjećaj, motivaciju i rezultate. Nakon Eura ćemo vidjeti kakva je situacija. Nisam nikada rekao da ću otići nakon Njemačke, već sam dao naznaku da ukoliko se dogodi da ne budem toliko moćan, sposoban, motiviran i spreman, da će doći vrijeme za nekog mlađeg s više energije. To vrijeme će svakako doći, ali sad je o tome rano govoriti, moj je fokus na Euru, motiviran sam da nešto napravim s Hrvatskom, a nakon toga ćemo razgovarati što i kako dalje”, podvukao je Dalić.