DINAMO ĆE IPAK PREZIMITI U EUROPI, ali samo dio momčadi će igrati

Facebook

Seniori nažalost nisu uspjeli, ali zato juniori jesu maestralom pobjedom nad mladom momčadi Arsenala. Vrijednom pobjedom od 2:1 u gostima u Watfordu, juniori Dinama osvojili su nova tri boda i osigurali plasman u iduću fazu Lige prvaka mladih.

Dinamo će ipak prezimiti u Europi. No, ne baš cijeli Dinamo, seniori nažalost nisu uspjeli, ali zato juniori jesu maestralom pobjedom nad mladom momčadi Arsenala. Vrijednom pobjedom od 2:1 u gostima u Watfordu, juniori Dinama osvojili su nova tri boda i osigurali plasman u iduću fazu Lige prvaka mladih.

Dobra igra prati mini-modre cijelu sezonu i samo nižu dobre rezultate, kako s Dinamom tako i s reprezentacijom gdje igra gotovo cijela momčad. Još ostaje jedino pitanje hoće li se mladi plasirati kao prva ili kao druga momčad skupine. Trenutno Dinamo i Arsenal dijele prvo mjesto, ali Arsenal je prvi zbog bolje gol razlike, a u sljedećem kolu Dinamo igra s posljednjom momčadi skupine Bayernom, dok Arsenal ide na vrlo teško gostovanje kod Olympiacosa.

Utakmicu su odradili profesionalno, hrabro i borbeno, no, nisu srljali i baš zbog toga su osigurali dobar rezultat. Obje momčadi su poznate po napadačkom nogometu, pa je tako i krenulo. Probavalo se s obje strane, ali uglavnom bezuspješno. Kod Dinama su najaktivniji bili već standardno, Brekalo koji je kasnije postao junak utakmice, Moro, Gojak, ali prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodaka.

Dinamo je bolje krenuo u drugom poluvremenu i već u 54′ pada prvi gol. Brekalo je zaljuljao smušenu obranu Arsenala i poslao loptu iza leđa vratara Arsenala. Nedugo nakon toga uslijedio je i drugi pogodak. Čabraja centrira s lijeve strane, a loptu silovito šalje u mrežu Gojak. Do kraja utakmice Arsenal je smanjio preko Mavididija u 78′, ali nisu uspjeli izjednačiti.

>>> Nije se dogodilo ništa posebno, Dinamu PROLJEĆE U EUROPI NIJE SUĐENO…