Vikend je i vrijeme je za odmor i zabavu. U Zagrebu se nudi pregršt događaja, od joge na Jarunu od 9 sati do raznih programa u klubovima, ali i na otvorenom. Na vama je da samo odaberete gdje želite, a mi vam donosimo nekoliko prijedloga.
Danas od 11 sati posjetite Figa Garden i uživajte u buvljaku gdje možete pronaći razne predmete, od keramike i umjetnina do savršene kave i koktela.
Ako ipak želite i ne što napraviti onda je za vas jedinstvena radionica slikanja alkoholnom tintom idealna je prilika da istražite svoju kreativnost u Art Point, ul. Hrvatskog proljeća 26. Radionica, koja počine u 16 sati, namijenjena je svim razinama znanja, od početnika do iskusnih umjetnika.

Klovićevi dvori i Zagreb Classic
Volite slike i umjetnost onda posjetite izložbu Od boemstva do vječnosti u Galeriji Klovićevi dvori koja pruža uvid u umjetničke pokrete 20. stoljeća, uključujući fovizam, kubizam, futurizam i apstrakcionizam. Djela Edgara Degasa, Henrija Matissea i Amedea Modiglianija bit će izložena, uključujući Degasovu skulpturu “Mala četrnaestogodišnja plesačica”. Radno vrijeme muzeja u subotu je od 11 do 19 sati.
Na Trgu kralja Tomislava večeras vas čeka Zagreb Classic od 21 sat. Ove subote možete uživati u filmskim klasicima koje vam donosi Simfonijski orkestar HRT-a, dirigent Valentin Egel, na klaviru Martina Filjak, bariton Davor Nekjak, soprani Josipe Bilić i Gabrijele Deglin.
Slušat ćete glazbu iz filmova: Odiseja u svemiru, Razjareni bik, Ljubavna pisma s predumišljajem, Iskupljenje u Shawshanku te Kraljev govor, Apokalipsa danas, Vod smrti, Manhattan/Veliki Gatsby te Usamljeni osvetnik.

Festivali hrane i pića
Baš Naš Food & Ball Festival je festival koji spaja vrhunsku hranu i ljubav prema nogometu održava se na prekrasnom Bundeku. Festival je počeo prošlog tjedna i trajat će do 14. srpnja. Uživat ćete u hrani, piću i nogometu u idiličnom okruženju.
Nakon nekoliko godina na Jarunu, Food Truck Festival seli se na Trešnjevku. Posjetitelji mogu uživati u raznolikoj ponudi hrane i pića, kulinarskim radionicama, sajmovima, buvljacima i glazbenim nastupima. Uživati na festivalu možete do 30. lipnja i to na Trgu Krešimira Čosića.
Zagrebački Zološki vrt priredio ‘Divlje ljeto’, program za školarce pustolove
Filmovi na otvorenom
Na ljetnoj pozornici Tuškanac možete danas od 21 sat pogledati film Čelična kandža. Riječ je o istinitoj priči o nerazdvojivoj braći Von Erich, hrvačima koji su ispisali sportsku povijest natječući se u iznimno kompetitivnom svijetu profesionalnog hrvanja ranih osamdesetih godina.
Dekica, jezero i filmovi, subotnja uživancija je zagarantirana. Uživajte na FILMOVIMA NA JEZERU – Pop Up Film Festival i to u projekciji filma “Wonka” iz 2023. godine u nedjelju. Film prati mladog Willyja Wonku i njegov san o proizvodnji najfinije i najčudnovatije čokolade na svijetu.


















