VARDAR VRATIO ZAGREBU ZA PORAZ, uništili ih baš Hrvati

Veselin Vujović otputovao je u Skopje bez pola igrača i to mahom onih kvalitetnijih. Tako nije mogao računati ma Luku Šebetića, Josipa Valčića, Luku Stepančića, Stipu Mandalinića, Leona Šušnju i Lovru Mihića.

PPD Zagreb izgubio je u 12. kolu SEHA lige na gostovanju kod Vardara u Skopju. Ovo je vjerojatno najteže gostovanje koje su Zagrebaši imali ove sezone, a Makedonci su slavili s 33:24 (20:10) i tako se osvetili za poraz u Zagrebu ranije ove sezone.

Zagreb uistinu nije pokazao puno u prvom poluvremenu, a velika nesreća dogodila im se na samom startu utakmice kada se u 3. minuti ozlijedio ponajbolji igrač Zagreba ove sezone, Stefan Vujić. Na poluvrijeme se otišlo s deset golova prednosti za domaćina.

Drugo poluvrijeme ponudilo je malo atraktivniji rukomet sa Zagrebove strane. Probudili su se Domagoj Pavlović i Zlatko Horvat, a istaknuli su se i mladi igrači Vukić i Vrdoljak. No, Vardar se ipak pokazao kao superiorinija momčad i  uspjeva održati pozitivan rezultati i solidnu gol razliku. Na koncu rezultato od 33:24 govori sve.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Pavlović sa sedam pogodaka, potom Horvat koji je zabio šest te Marković sa četiri. Kod Vardara su najviše zabijali Hrvati Luka Cindirć i Blaž Lacković. Cindrić je zabio šest puta, a Lacković pet.

Zagrebaše u subotu čeka dvoboj 13. kola SEHA lige sa Strumicom, a utakmica se također igra u Skopju s početkom u 18 sati.