Etiopljanin srušio rekord ZAGREBAČKOG MARATONA

Facebook

Maraton se trčao po izrazito nepovoljnim uvjetima, a temperatura je jedva prelazila 10 stupnjeva Celzijevih tako da svim hrabrim maratoncima možemo samo skinuti kapu.

Utrka je otpočela danas u 10 sati ujutro sa glavnog zagrebačkog trga, a startalo je prema službenim podatcima Zagreb maratona, 457 maratonaca, 1.571 polumaratonac te 1.310 natjeatelja za građansku utrku. Maraton se trčao klasičnih 42 kilometra, polumaraton 21 kilometar dok se građanska utrka trčala 5 kilometara.

Pobjednik maratona u muškoj kategoriji te ujedno i novi rekorder je Etiopljanin Gadisa Birhanu Shumie s vremenom 2:13:10, od Hrvata najbolji je bio Zoran Žilić koji je na cilj dospio sedmi, u ženskoj je pobjedu odnijela Kenijka, Stellah Jepngetich Barsoiso, s vremenom 2:38:34, dok je najbolja Hrvatska predstavnica Matea Matošević završila na četvrtom mjestu. U muškoj kategoriji polumaratona prvi je na cilj dotrčao Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo iz Kenije s vremenom 1:04:00, dok je najbolji iz Hrvatske bio Danijel Fak koji je ostvario sjajno vrijeme od 1:11:50. U ženskoj kategoriji pobijedila je Rebecca Jepchirchir Korir iz Kenije s vremenom 1:13:30, a od naših predstavnica najbolja je bila Nikolina Stepan koja je završila na odličnom šestom mjestu s ostvarenim vremenom od 1:20:36.

Građansku utrku najbrže je završio mladi Dino Bošnjak s izvrsnim vremenom od 0:14:42, dok je od djevojaka na cilj prva stigla Matea Parlov istrčavši 5 kilometara za 0:17:07.

Maraton se trčao po izrazito nepovoljnim uvjetima, cijeloga dana padala je jaka kiša, a temperatura je jedva prelazila 10 stupnjeva Celzijevih tako da svim hrabrim maratoncima možemo samo skinuti kapu.