Večer FENOMENALNIH poteza: Rakitić parao mrežu, Ideye iz mrvog kuta srušio DINAMO (VIDEO)

Facebook

Jučerašnje kolo priredilo nam je niz fantastičnih pogodaka i poteza.

Iznenađenje večeri priredio nam je Ivan Rakitić. Luis Enrique odlučio je krenuti u utakmicu bez Ivana, ali Sergi Roberto se ozlijedio u 18′ pa je Rakitić dobio priliku, a kako ju je tek iskoristio. Rezultat je mirovao do poluvremena, ali već nakon tri minute u drugom poluvremenu počeo je Rakitićev showPrima loptu Neymara na 20-ak metara od gola, puca i gađa pod prečku. U 68′ ponovno akcija istog dvojca Brazilac nalazi Hrvata koji je hladnokrvno lobao Chernika za 2:0.

Drugu fantastičnu partiju priredili su Leverkusen i Roma. Leverkusen je krenuo silovito već nakon 20-ak minuta igre bilo je 2:0, oba pogotka postigao je Chicharito. Onda slijedi prvi veliki preokret, u 29′ prvi puta pogađa De Rossi i smanjuje na 2:1, a niti deset minuta kasnije isti igrač poravnava rezultat. Do poluvremena je rezultat stagnirao, a onda kreće novi spektakl. Pjanić fantastičnim slobodnjakom u 54′ okreće rezultat u korist Rome. U 73′ uslijedio je potpuni kaos nakon što je Falque podigao na 2:4 za Romu. Talijani kao da su počeli slaviti, ali onda kreće novi preokret. U svega dvije minute Apotekari su se vratili u utakmicu. Kampl je u 84′ fantastičnim pogotkom matirao Szczesnog, da bi konačnih 4:4 postavio Mehmedi.

Utakmica između Arsenala i Bayerna ponudila je obilje izvrnsih poteza, svakako treba izdvojiti nevjerojatnu obranu Manuela Neuera koju neki već nazivaju obranom stoljeća. Njemački vratar je mačijim refleksom iščupao loptu koja je već gotovo bila u golu. Walcott je glavom opalio s kojih pet metara i već krenuo slaviti, ali izvanzemaljac Neuer nije dao lopti ući u mrežu. Reakcija Walcotta govori sve. No i najboljima se događaju greške, Bayern prima vrlo jeftin pogodak u 77′, nakon što se baš Neuer skupa s obranom spetljao prilikom centaršuta, a najbolje se snašao Giroud. Potez utakmice dogodio se ni više ni manje nego u 94′ kada mladi Bellerin probija desnu stranu i odličnim centaršutom pronalazi Ozila, šok je nastao kada je Neuer iščupao Ozilovu loptu koja se isprva činila kao da nije prošla crtu, ali suci su pokazali na centar.

Utakmica između Zenita i Lyona priredila je pravu rapsodiju odličnih pogodaka. Dzyuba je već u 3′ minuti nakon odlične asistencije Shatova plasirao loptu iza leđa Lopesa. Potom slijedi prvi fenomenalni potez na utakmici, a za njega se pobrinuo jedan od najtraženijih napadača današnjice Lacazette. Nakon sjajnog ubačaja Jalleta, Lacazette je samo petom pomazio loptu i skrenuo ju u donji lijevi. Napomenuti treba kako je akcija odigrana u 3 poteza. Gol utakmice ipak nije djelo Lacazettea, za to se pobrinuo Hulk u 56‘. Već smo navikli gledati kako Hulk para mreže s velikih udaljenosti, a to se dogodilo i sinoć. S gotovo 30 metara opalio je i to čak ne svom snagom prema vratima Lopesa, a ovaj je bio nemoćan. Konačnih 3:1 postavio je Danny u 82’.

Nažalost ili na sreću, kako za koga, fantastičan pogodak pao je i na utakmici Dinama i Olympiacosa. Utakmica koje je najviše namučila gledatelje nedeterminiranom igrom obaju momčadi ipak je imala jedan, ali prekrasan pogodak. Siovas je u 79′ poslao loptu, što se kaže s očima, prema Brownu, ovaj kao da je ubacio u šestu brzinu projurio po boku i gotovo iz mrtvog kuta matirao očajnog Eduarda.