HRVATSKA uz pomoć ITALIJE izravno na EURU, donosimo kako bi izledala SKUPINA SMRTI (VIDEO)

Facebook

Uz pregled sinoćnjeg posljednjeg kola kvalifikacija za Euro, složili smo moguće jakosne skupine kao i moguću najlakšu i najtežu skupinu koja bi mogla zadesiti Hrvatsku.

Nizozemska je porazom od Češke završila na četvrtom mjestu u svojoj skupini i izgubila šansu za dodatne kvalifikacije. Tu šansu iskoristila je Turska koja je izborila izravan plasman kao najbolja treća s 18 bodova, a Bosna i Norveška će u dodatne kvalifikacije. Hrvatska je uz pomoć Italije završila na drugom mjestu u ide izravno na prvenstvo.

Skupina A

Latvia – Kazahstan (0:1)

Kazahstan je neočekivano pobijedio Latviju i tako došao do prve pobjede u kvalifikacijama i maknuo se s dna skupine. Nakon što su u prošlom kolu odigrali vrlo dobro protiv Nizozemske, ova pobjeda bila im je svojevrsna nagrada. Pobjedonosni pogodak za Kazahstance postigao je Kuat u 65′.

Nizozemska – Češka (2:3)

Nizozemski reprezentativni nogomet prolazi krizu. Nakon očajnih rezultata u skupini uspjeli su se u prošlom kolu provući protiv Kazahstana s minimalnom prednošću, a to je bio samo nagovještaj da problemi nisu riješeni. Jučerašnja utakmica dokaz je toga. Česi u 24′ preko Kaderabeka poveli, da bi Šural povisio u 35′. Nizozemci su dobili šansu vratiti se u utakmicu nakon crvenog kartona Suchyja u 35′. Do poluvremena nisu uspjeli zabiti. Šok im je priredio Robin Van Perise autogolom u 66′. Čak i s igračem više Oranje nisu mogle nadoknaditi rezultat. U 70′ je smanjio Huntelaar, a tragičar Van Persie zabio je u 83′.

Turska – Island (1:0)

Turci su se lavovski izborili za dodatne kvalifikacije. Iako su im Česi pomogli riješivši Nizozemce, Turci nisu ništa prepustili slučaju. Pravi triler se odvijao na Konyi sve do kraja durugog poluvremena, a onda se Selcuk Inan pobrinuo da njegova reprezentacija ode izravno na Euro. Naime, njegovim slobodnjakom u 89′ Turci su ostvarili pobijedu i s 18 bodova preuzeli prvo mjesto najboljih trećeplasiranih.

Skupina B

Belgija – Izreal (3:1)

Pobjedom nad Izrealom, Belgijanci su preuzeli prvo mjesto svoje skupine, dok je Izreal porazom ostao bez prilike za dodatnim kvalifikacijama. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodaka, ali drugo poluvrijeme donijelo je golijadu. Počeo je Mertens u 64′, nastavio De Bruyne u 78′, a konačni treći pogodak postigao je Hazard u 84′. Počasni gol za Izreal postigao je Hemed u 88′.

Cipar – BiH (2:3)

Bosna je nakon puno muke svladala Cipar i osigurala dodatne kvalifikacije. Dobro su otvorili pogotkom Medunjanina u 13′, no dvadesetak minuta kasnije Cipar se vraća. Zabio je Charalambides. Šok za Bosance slijedi devet minuta kasnije kada Mytidis zabija za vodstvo domaćih. Na sreću, Bosanci su strepili samo tri minute. Poravnao je Medunjanin. Zlata vrijedan pogodak postiže heroj iz prošlog kola, Đurić, u 67′ i vodi svoju reprezentaciju na korak bliže Euru.

Wales – Andora (2:0)

Velšani su svoje povijesno mjesto na Euru osigurali u prošlom kolu i rasterećeno odradili Anodru. Čak ih nisu ponizili velim rezultatom, ali priuštili su im još jedan negativan rekord od 50 poraza u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Odolijevala je Andora sve do 50′ kada je zabio Ramsey, a Gareth Bale potrudio se da ne završi minimalnim rezultatom u 86′.

Skupina H

Bugarska – Azerbajdžan (2:0)

Utakmica u potpunosti beznačajna za poredak na ljestvici, ipak je očekivano otišla Bugarskoj. Ovo im je u stvari bila prva pobjeda na domaćem terenu u kvalifikacijama za Euro 2016. Vodstvo im je donio Alexandrov u 20′, a konačnih 2:0 postavio je Rangelov sjajnim udarcem glavom u 56′.

Italija – Norveška (2:1)

Prvo poluvrijeme pružilo je poprilično neaktivnu igru Talijana što su na koncu uspjeli iskoristiti Norvežani. Strijelac za goste bio je kao i prošloj utakmici Tettey u 23′. Talijani su tek tada počeli malo ozbiljnije igrati, no rezultat se nije mijenjao do poluvremena. Tek u 73′ utakmicu vraća na početak Florenzi, da bi im devet minuta kasnije presudio Pelle. Norvežani su u 90′ uputili tek dva udaraca prema vratima Talijana, a tek je jedan išao u okvir i to je bio gol Tetteya. Može se reći zaslužena pobjeda Talijana, ali nije ni Norvežanima sve tako crno, imat će priliku dokazati se u dodatnim kvalifikacijama.

Malta – Hrvatska (0:1)

S obzirom na kvalitetu protivnika Hrvatska je pokazala iznimnu neefikasnost. Od 21 udarca prema vratima, tek ih je 5 otišlo u okvir, a od toga jedan u mrežu. Posjed lopte bio je na strani Hrvatske, ali u ovako odlučujućoj utakmici trebalo je zabiti koji pogodak više. No, uz pomoć Talijana i minimalne pobjede, Hrvatska završava na drugom mjestu svoje skupine i time osigurava mjesto na Euru. Strijelac za Hrvatsku bio je Perišić u 25′.

Jakosne skupine

1: Njemačka, Španjolska, Belgija, Francuska, Engleska, Portugal

2: Hrvatska, Švicarska, Austrija, Rusija, Italija, BiH*

3: Slovačka, Rumunjska, Poljska, Švedska*, Češka, Ukrajina*

4: Mađarska*, Irska*, Norveška*, Slovenija*, Island, Turska, Wales, Albanija, Sj. Irska

Najteža skupina: Njemačka, Hrvatska, Poljska, Turska

Najlakša skupina: Portugal, Hrvatska, Rumunjska, Albanija

Dodatne kvalifikacije:

Nositelji: BiH, Ukrajina, Mađarska, Švedska

Nenositelji: Irska, Danska, Norveška, Slovenija

>>>Ukrajinci IZGUBILI od B sastava Španjolske, Slovačka i Rusija osigurale IZRAVAN plasman (Video)