FUTSAL DINAMO ODNIO POBJEDU: Solin im nije zadao previše problema

Facebook/ Futsal DInamo

Dečki su se već okrenuli sljedećem susretu

U Domu sportova Futsal Dinamo došao je do svoje druge uzastopne pobjede u sezoni. Slavili su protiv Solina rezultatom 5:2 iako su se Dalmatinci hrabro borili i spriječili i veću rezultatsku razliku.

Dinamo je zvjerski uletio u utakmicu, već u drugoj minuti poentirao je Sadat Ziberi nakon sjajne akcije iz auta. Ovim pogotkom potvrdio je svoju titulu Karlovačko-igrača kola koju je zaradio nakon prošle utakmice s Alumnusom.

Makedonac je za Solinjane postavio neprobojivi zid, a nakon juriša po krilu poslužio je Penavu za drugi zgoditak. Prazna mreža nije predstavljala problem za Penavu koji je ubacio i povećao prednost Plavih.

Ipak, gosti su se razbudili i smanjili zaostatak na jedan gol razlike do odmora. Kroz Bešlićeve šake procurila je lopta bivšeg dinamovca, Karduma.

U drugoj polovici utakmice Dinamo je pokazao da zna napadati još jače. Prvo je Penava iz odbijanca povisio na 3:1, nakon toga je i Herceg pokušao srušiti Tomčića. Nakon juriša na gol Solinjana, svoj prvi gol u Dinamovom dresu postigao je i Douglas Reed koji je kasnije više riječi hvale imao za suigrače nego za sebe.

„Zadržali smo mirnoću unatoč brojnim promašenim prilikama, što će nam biti posebno važno kako sezona bude odmicala.“, rekao je Reed za službeni portal Futsal Dinama.

U jednom trenu gosti su se ipak ponadali da još nije sve gotovo, u 34. minuti zabio je Pjero Andrijašević i još malo smanjio razliku. Do kraja se na gol Solinjana okomio i Kristijan Grbeša čija lopta nikako nije htjela uči. Ipak Tomčić je popustio na samom kraju, a susret je završio konačnim rezultatom 5:2.

Grbeša je ipak pokazao nešto manje zadovoljstva odigranom tekmom:

Najvažnija su tri boda, ali događalo nam se previše grešaka, čime smo goste sami vratili u utakmicu. Već sad se okrećemo četvrtom kolu i dvoboju protiv Uspinjače.“

Dinamo idućeg vikenda igra u gostima protiv Uspinjače, a novi domaći ogled u Dvorani 2 Doma sportova na rasporedu je za dva tjedna, kad nam u goste stiže dubrovački Square.