CHELSEA – DINAMO 2:1 Dinamo porazom u Londonu završio svoju europsku priču za ovu sezonu

Dinamo - Chelsea (Foto: Damir Krajač /Cropix)

Dinamo je porazom u Londonu protiv Chelseaja (2:1) završio svoju europsku priču za sezonu 2022./23. ‘Plavi’ su u prednost došli u 7. minuti pogotkom Brune Petkovića, koji je matirao Mendyja glavom s pet metara.

Chelsea se u 18. minuti vratio u utakmicu preko Sterlinga, a konačni rezultat postavio je Švicarac Denis Zakaria u 30. minuti.

Dinamo je u skupini, u kojoj su još bili Milan i Salzburg, osvojio 4 boda, što nije bilo dovoljno za treće mjesto i ostanak u Europi. Drugi su krug izborili Chelsea i Milan. Izabranici Ante Čačića sada se okreću obvezama u domaćem prvenstvu.

95′ Kraj utakmice

90′ Livaković skida zicer Gallagheru s pet metara. Fantastična reakcija Dinamovog vratara.

86′ Još jedna velika prilika domaćina. Thiago Silva je ostao sam nakon ubačaja Chilwella, ali ne zahvaća dobro loptu.

85′ Livaković brani udarac Gallaghera iz mrtvog kuta.

83′ Sterling izlazi, ulazi Pulisic. S druge strane, Petković i Ademi idu van igre, ulaze Drmić i Bulat.

81′ Conor Gallagher puca s lijeve strane, lopta je okrznula Šutala i odlazi u korner.

75′ Sjajan udarac Mounta iz slobodnog udarca, ali Livaković to čupa iz samih rašlja.

70′ Strijelac Zakaria napušta igru, ulazi Loftus-Cheek.

69′ Iz igre izlazi Ristovski, a ulazi Mahir Emreli.

64′ Izlaze Havertz, Aubameyang i Koulibaly, a ulaze Gallagher, Broja i Thiago Silva.

63′ Raspoloženi Chilwell je zavrnuo loptu prema petercu, ali Aubameyang ne stiže to zakucati.

61′ Nakon kontre domaćih, Chilwell gađa ljevicom vanjski dio mreže.

57′ Havertzov udarac glavom je premlak i završava u rukama Livakovića.

56′ Nakon rukometnog prebrojavanja obrane Chelseaja, Oršić je pokušao sa 16 metara, ali nije bilo preciznosti u udarcu.

53′ Ristovski je izgubio loptu u opasnoj zoni, Havertz je krenuo prema golu Dinama, ali Mišić blokira njegov udarac.

52′ Aubameyang je pogodio gredu s ruba kaznenog prostora. Dosta sreće za Dinamo.

49′ Velika prilika za Dinamo. Šutalo je bio najviši u skoku nakon kornera Oršića, ali je Mendy refleksnom obranom sačuvao gol Chelseaja.

49′ Udarac Ivanušeca odlazi od bloka u korner.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 Kraj prvog poluvremena.

43′ Moharrami je prizemnom loptom tražio nekoga od svojih suigrača, ali braniči Chelseaja to čiste.

39′ Koulibaly je dobio žuti karton zbog starta na Petkoviću.

38′ Dinamo teško zadržava loptu u svom posjedu.

30′ Denis Zakaria dovodi Chelsea u prednost. Švicarski reprezentativac, koji danas debitira za londonski klub, ostao je nečuvan na rubu kaznenog prostora te poslao loptu iza leđa Livakovića.

29′ Što je sad promašio Sterling! Havertz je provukao loptu pored Perića, ubacio u kazneni prostor, ali usamljeni Sterling šalje loptu sa šest metara visoko iznad gola.

26′ Chilwell je ubacio iz kornera, ali Koulibaly šalje loptu glavom iznad vrata.

24′ Dinamo se povukao, a Chelsea plete mrežu oko ‘Plavog’ kaznenog prostora.

18′ Chelsea je izjednačio! Jorginho je poslao dugu loptu za Aubameyanga, koji vraća loptu petom u sredinu. Na pravom mjestu se našao Sterling koji pogađa suprotni kut Livakovića za 1:1.

16′ Kai Havertz je uputio odličan ubačaj u kazneni prostor Dinama, ali Sterling nije dobro zahvatio loptu.

15′ Iza Dinama je odličnih uvodnih 15 minuta.

14′ Chalobah je tražio Mounta, lopta odlazi u ruke Livakovića.

7′ Vodi Dinamo u Londonu! Moharrami je centrirao s desne strane, a nakon loše reakcije Azpilicuete lopta dolazi do Brune Petkovića, koji glavom pogađa mrežu Mendyja.

1′ Počela je utakmica

Sastavi momčadi:

Chelsea: Mendy, Chalobah, Koulibaly, Azpilicueta, Chilwell, Zakaria, Jorginho, Mount, Sterling, Havertz, Aubameyang

Dinamo: Livaković, Ristovski, Šutalo, Perić, Moharrami, Ademi, Mišić, Ivanušec, Ljubičić, Petković, Oršić