Olimpijske igre u Parizu prati i suprug Blanke Vlašić, Belgijanac Ruben Van Gucht, koji je privukao pažnju javnosti kada se za vrijeme Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj javio putem video poziva u emisiju ‘Radio 2 Weekwatchers’ iz svoje hotelske sobe, a gledatelji su tada primijetili ženske noge na krevetu iza njega.
U razgovoru za Slobodnu Dalmaciju, Ruben je dao do znanja da su snimljene noge bile Blankine. “To je zapravo naša snaga. Naviknuo sam na pritisak medija u Belgiji. U ovom sam poslu već 15 godina. A Blanka je svjetski poznata sportašica. Takve stvari ne utječu na nas. Čujemo se svakog dana, stalno. Što god ljudi pričali, to nama nije važno”, poručio je.
Također, u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju komentirao je i hoće li mu se Blanka pridružiti u Parizu. “Zvali su je da dođe, ali ipak neće. Nije baš zgodno zbog Monda. Tek mu je godina i osam mjeseci. Htjela bi gledati atletiku, a tu su sva finala navečer kada Mondo već mora na spavanje”, objasnio je.

Sportska obitelj
Inače, po zanimanju sportski novinar, Ruben puno putuje. “Dobra stvar je što smo oboje na to naviknuli od prije. Za druge ljude je to drugačije. I meni bi bilo da smo imali vezu u kojoj smo stalno bili zajedno, pa se onda odjednom sve mijenja. Za nas je to normalno, ali nastojimo biti zajedno kad god je moguće, posebno s Mondom”.
Također, osvrnuo se i na odgoj sina. “Već sada ga usmjerava prema košarci. Blanka mi šalje puno videa s različitim treninzima. Drago mi je što su sportski geni u obitelji. Joško, Blanka, Nikola… Mislim da je to čudesno okruženje za Monda. Posebno u Kaštelima gdje imaju trening centar”, objasnio je.
Zaključno, naveo je i koje sve sportove prati na Olimpijskim igrama. “Više – manje pratim sve. Svakog dana izaberemo onaj sport u kojemu Belgija ima najveće šanse za medalju. Danas smo tu na judu, imamo predstavnika u kategoriji do 81 kilograma i nadamo se novoj medalji. Imam još tjedan dana posla u Belgiji nakon igara, ali onda stižem u Split. Jedva čekam”, zaključio je.
Muž Blanke Vlašić nakon ‘afere noge’ uživa s njom u Splitu: Pokazao raskošni stan u kojem ljetuju
















