Tomašević potvrdio: Autobusni kolodvor će se seliti, poznata je nova lokacija

Autobusni kolodvor Zagreb (Foto: Boris Kovačev/cropix/)

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević najavio je veliku novost – Autobusni kolodvor Zagreb trebao bi dobiti novu adresu. Bila bi to jedna od najvećih promjena koju bi Zagreb doživio u prometu, a realizacija se očekuje u sljedećim godinama.

U emisiji HRT-a ‘Zagrebi po Zagrebu’ otkrio je kako bi se s postojeće lokacije trebao seliti na prostor bivšeg Gredelja, ali se prvo treba izraditi Urbanistički plan uređenja kao i dogovor s HŽ-om, za što gradonačelnik vjeruje da će odužiti preseljenje.

“Rade se određena poboljšanja i manje investicije na AKZ-u jer naš plan nije da on tamo ostane, već da ga približimo željezničkom kolodvoru”, pojasnio je gradonačelnik dodavši kako je dobar dio zemljišta Gredelja u vlasništvu Grada Zagreba.

Autobusni kolodvor (Foto: Boris Kovacev / CROPIX)

‘Racionalno rješenje’

“Glupo nam je ulagati desetke milijuna eura u nešto ako de facto treba graditi novu zgradu kolodvora. Racionalnije rješenje je da bude bliže željezničkom kolodvoru, možda čak i da budu spojeni podzemnim tunelom”, otkrio je plan gradonačelnik.

Tomašević je rekao i kako je prvotni plan bio otkupiti objekt u Paromlinskoj, inače stare zgrade Zagrebačke banke te ga prenamijeniti za Autobusni kolodvor, međutim privatni vlasnik na to nije pristao.

Dok se čeka nova lokacija, u listopadu je započela prilagodba zgrade osobama s invaliditetom i smanjene pokretljivosti, a Grad Zagreb bi trebao pokrenuti i sanaciju čeličnih konstrukcija zatega vanjske nadstrešnice zgrade što bi iznosilo 280 tisuća.