U MODI SU NOVA PRAVILA: Revija električnih romobila i segwayja na Trgu uz podršku policije!

Vožnja električnim romobilom (Foto: Damjan Tadic / CROPIX)

Ministarstvo unutarnjih poslova poziva građane da se pridružite reviji urbanih vozila „U modi su nova pravila“ i uvodnom obilježavanju 3. Nacionalnog dana sigurnosti cestovnog prometa u četvrtak, 20. listopada u 17 sati, na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.

Riječ je o aktivnosti koju Ministarstvo unutarnjih poslova RH provodi u ime Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa u sklopu kampanje „U modi su nova pravila“, a čiji su ciljevi građane pravovremeno informirati i educirati o pravilima za vozače i upravljanje novom kategorijom vozila tzv. osobnim prijevoznim sredstvima te osvijestiti o nužnosti njihovog pridržavanja.

Osobna prijevozna sredstva na cesti

Naime, stupanjem na snagu posljednjih izmjena i dopuna Zakona o sigurnosti prometa na cestama uvedena je nova kategorija vozila – osobna prijevozna sredstva – koja uključuje vozila poput električnog romobila, električnog monocikla, segwaya, hoverboarda i sličnih vozila te su propisana pravila za upravljanje njima.

Na samom će se događaju, uz zabavno-edukativnu reviju urbanih vozila, održati i zanimljiv razgovor stručnjaka uključenih u definiranje novog zakona te predstavnika sudionika u prometu, a svima prisutnima na raspolaganju je i više informacija u interaktivnom informativnom centru.