Zbog Thompsona zamjerili Zagrepčanima: ‘Pa pola grada vam je takvo’

Marko Perković Thompson (Foto: Nikola Brboleza / CROPIX)

U Hrvatskoj pred velike i za dio građana problematične manifestacije mediji itekako skreću pažnju na ono što dolazi. Primjerice, ljetos je već u lipnju krenula ‘Thompsonmanija’ ususret velikom koncertu na Hipodromu u Zagrebu. Koncert je prošao, Marko Perković je svirao i u Sinju te potom ‘zatvorio vrata’ i povukao se iz javnosti.

Mediji su ga nastavili pak u stopu pratiti, a kako je trenutno u tijeku zimski dio njegove turneje povodom promocije novog albuma, nije trebalo dugo čekati na nove kontroverze. Prvo je došlo do problema na relaciji organizator – Grad Zagreb. Iako će Thompson, kako je potvrđeno, nastupati u Areni 27. prosinca, onaj zakazan za dan kasnije je pod upitnikom jer je gradonačelnik najavio zabranu vikne li Thompson ‘ZDS’.

S druge strane, ranije ovog tjedna je emisija Provjereno otkrila, pozivajući se na neovisne vještake, da je Thompson u svojim rodnim Čavoglavama ima nekretnine za koje nema dozvolu i koje, kako tvrde gore spomenuti vještaci, nije ni moguće legalizirati prema postojećim propisima. Mi smo pak nastavno na te optužbe upitali naše čitatelje vjeruju li u te vijesti s obzirom na količinu sadržaja koji se o njemu proizvodi.

‘Što je s vama?’

Komentara nije falilo, preko 1800 njih da budemo precizni. O Thompsonu svi imaju mišljenje, a kada je u pitanju slučaj iz Čavoglava, stav je uglavnom jasan. Rijetki ne vjeruju u to, ali dobar dio smatra da to uopće nije bitno pitanje. Kažu, ‘pa što?’. Neki su pak ovo iskoristili za šalu.

“Ne vjerujete RH organima? Što je s vama?”, napisao je prvi. Drugi pak piše da nije jedini ali kod Thompsona postoji jedan posebni problem. “Ni prvi ni zadnji. No, teže je ‘progutati’ kad ti se netko prodaje pod velikog domoljuba i pjeva domoljubne pjesme, sa rukom na srcu, a drugu ruku ima u džepu i drži figu.

Svakako to ima veću težinu kod njega ili nekoga u Saboru ili ne daj Bože svećenika koji se svakodnevno kunu u domoljublje, nego kod malog obespravljenog čovjeka. No, prijestup je isti. Ili možda nije. Ostaje nam da saznamo….Nastaviti će se”, napisao je. Naravno, ovakve i slične priče su nekima idealna šansa za ironiju.

“Pa pola Zagreba vam izgrađeno bez dozvole od ’91. do danas”, bio je jedan od komentara u kojima su zamjerili Zagrepčanima koji su negativno pisali o Thompsonovoj gradnji.

Marko Perković Thompson (Foto: Nikola Brboleza / CROPIX)

‘Zašto baš sada?’

“Ma jok kaj bi, uostalom on može sve, ko mu kaj more nit more nit hoće”, jedan je od popularnijih stavova na ovu temu, a slično misli i čitatelj koji smatra kako nismo baš svi isti pred zakonom. “Ma ne to domoljubi ne rade mi obični ljudi samo moramo imati sve dozvole kad gradimo kuću i ne kuće nego jedini dom gdje živimo i još nam pojedinci govore da nismo domoljubi jer ga ne slušamo”, napisao je.


Zanimljivo, dio čitatelja se pita zašto je ikome ovo čudno. Usporedili su Thompsona s pojedinim ministrima unazad deset godina. “Ako mogu ministri, i još se bahati pred kamerama, zašto svi ne bi mogli. Ubiti ljude s jahtom, pa šetati po špici, voziti sa vozačkom koja istekne prije dvije godine… Sve se može”, ocijenio je. ima i onih koji se slažu da je more ovakvih slučajeva.

Pitaju se zašto je ta priča izašla baš sada, manje od mjesec dana pred veliki zagrebački koncert. “Pole Hrvatske izgrađeno ilegalno od toga pola legalizirano sad ovome slušat naredna tri mjeseca, je li ovo priču naručio Možemo i ekipa da se ograde od svojih poslova. Samo nek institucije rade svoj posao, ne po narudžbi”, nada se.