Poznati domaći svećenik svojim objavama na društvenim mrežama nerijetko dijeli inspirativne ili emotivne poruke. U najnovijoj se objavi na Facebooku dotaknuo nadolazećeg koncerta u Zagrebu, kao i brojnih priča koje kruže, a vezane su uz njega.
Stjepan Ivan Horvat javio se iz Splita i slikovito opisao situaciju koja će u subotu biti u gradu, sudeći prema mnogima. Radi se, dakako, o šali, preuveličanom scenariju. “Otvarate oči i želite izaći iz doma. Higijena, jutarnja molitva, doručak… Prije nego se uhvatite za bravu, hm… Pred kućom je bar 4 grupe pljačkaša koji Vam žele opljačkati kuću jer su čuli da ćete na hipodrom”, započeo je.
“Zanimljivo da im ne smeta najavljeno nevrijeme, tuča, munje, nesnosna vrućina, pomrčina Sunca, toplinska kupola i najveća količina saharskog pijeska najavljena za Zagreb. Odlučujete izaći na stražnja vrata, kroz dvorište. No… Na travnjaku u vašem vlastitom dvorištu sigurno kampiraju ljudi koji nisu našli smještaj ili štede na njemu, obično su agresivni. Tiho na prstima proći ćete kraj njih pazeći da ne stanete na neku od praznih konzervi mesnih narezaka ili pašteta od sinoćnje večere”, nastavio je u duhovitom tonu.
Vanzemaljci će otimati ljude
“Svakako na putu prema hipodromu gledajte prema nebu jer je NASA objavila da su presreli koordinate vanzemaljaca koji će otimati ljude za pokuse i nekako svi planovi lokacijski padaju oko Zagreba (Novog). No možda budete imali sreće pa iako Vas otmu, uspiju vas vratiti do koncerta pa ćete možda stići. Moguća je i erupcija vulkana na Sljemenu no vjerojatnost je samo 97%(po proroštvu deda Marka iz Topuskog – 94% pogađa) pa se ne brinite”, piše.
“Svakako Vas na ulazu na hipodrom čekaju nabrijani zaštitari koji će Vam uzeti sve što imate sa sobom (čuvajte zlatne zube, ako možete bolje ih ostavite doma), iscurila je informacija da će vas pokušati tetovirati dok Vas pregledavaju, tetoviraju barkod i jedno slovo. Sad kad ste ušli na koncert svi oko Vas su prijetnja, jedni Vas žele istući, drugi opljačkati, treći otrovati, čak postoje oni koji će Vas u gužvi pokušati poprskati sprejem od kojeg se dobije celulit, ponavljam celulit. Najviše se pazite obitelji s djecom i časnih sestara (odavno provaljene fore tajnih službi)”, nadodao je.
“Ako ste sve to izbjegli sigurno će Vam buka koncerta oštetiti sluh. I da, ako još niste krenuli prema hipodromu, ma gdje bili, nemojte ni kretati, već ste zakasnili na koncert. Uglavnom narode, pazimo jedni na druge… P. S. Nemojte što zamjeriti”, zaključio je svećenik dodavši “Vidimo se na koncertu”. Podsjećamo, koncert Marka Perkovića Thompsona na Hipodromu u Zagrebu održati će se u subotu, 5. srpnja. Očekuje se stotine tisuća ljudi, jer prodano je oko pola milijuna karata. Probu koja je u četvrtak održana na pozornici s obližnjeg su nasipa pratili stotine obožavatelja.














