Objavili užas koji su ispred škole napravili prvašići, roditelji zgroženi: ‘Bolesno društvo’

Učenici, ilustracija (Foto: Ivo Ravlic / CROPIX)

Čini se da je Hrvatsku zahvatio val maloljetničkog nasilja. Istina, porast vidljivosti putem društvenih mreža svakako je dodatno naglasio već ionako goruće probleme s kojima se susreću roditelji. Događaj koji se pokazao okidačem za prosvjede u Retkovcu, svakako je serija napada maloljetničkih bandi na djecu u blizini tamošnje osnovne škole.

Dva prosvjeda kasnije, promjena gotovo da i nema. Gotovo svakodnevno se piše o tučnjavama i sličnim problemima, no ono što je ispričala jedna od organizatorica prosvjeda iz Retkovca je svakako – šokantno.

“Ispred OŠ u Novom Jelkovcu je djevojčici 3. razreda zapaljen bicikl, zapalili su ga prvašići te iste škole”, rekla je, između ostalog, Helena Ančić iz Udruge roditelji za djecu. Tvrdi da će uskoro razgovarati s ocem djevojčice. Kako je okončan incident i kako će škola odlučiti riješiti ovu nevjerojatnu situaciju, i dalje nije poznato.

‘Moraju objasniti zašto nisu napravili ništa’

U komentarima očekivano vlada ogorčenost. Rijetkima je jasno kako je moguće da se ovakvo što može dogoditi. “Prvašići? I djecu i roditelje hitno pod nadzor!”, piše prva u nizu pratiteljica ove sve popularnije stranice. Ima i onih koji upiru prstom u samu obrazovnu instituticiju ispred koje se dogodio incident.

“Škola znači nije javila ni roditeljima što su napravili curici, niti su pozvali roditelje ovo troje piromana u školu na razgovor? Stručna služba i ravnatelj/ica škole moraju objasniti zašto nisu poduzeli NIŠTA!”, napisala je. U nastavku su se nizali dojmovi poput “Bolesno društvo puno nasilja”, a tu je i uglavnom prihvaćeni stav tko je odgovoran za ovakvo stanje.

“Roditelji su krivi za ne odgoj djece”, pišu. Zanimljivo, jedna od pratiteljica se pita kako je moguće da tako mala djeca od otprilike 7 godina starosti uopće znaju nešto zapaliti.”Meni nije jasno kako prvašići mogu zapaliti bicikl. Radila sam u školi oni si jedva znaju zavezati tenisice, a neki niti to. Sve u svemu katastrofa. Nisam baš za udruge mislim da se možda moglo i bez udruga javno…ali, ok”, poručila je.