Grad Zagreb ali brojni Zagrepčani koji vole svoj grad i prirodu muku muče s divljim deponijima. Problem je aktualan već dulji niz godina, a u posljednje vrijeme je dodatno eskalirao i to uglavnom u rubnim dijelovima grada, podsljemenskoj zoni ili pak, ono najgore, u parku prirode Medvednica.
‘Novi umjetnički uradak’
Tako je jedan zgroženi građanin fotografirao i objavio na društvenoj mrežu u kvartovskoj grupi jedan najnoviji primjer i to ni manje ni više odloženog cijelog automobila.
“Novi umjetnički uradak na brani na šestinskom dolu. Samostalna instalacija koju je dotični htio pokazati nije neke kvalitete, pa me zanima samo kad ju misli maknuti? Naravno o svom trošku!!! (Vjerojatno je netko u minusu za ovaj autić)”, napisao je uz objavu fotografija.


Rješavanje auta na račun grada
U komentarima su i drugi sugrađani bili ljutiti zbog viđenih fotografija.
“Prijaviti Komunalnom redarstvu”, “Ako ga vlasnik nakon nekog vremena ne ukloni ga oni odvezu. Ljudi se na taj način rješavaju starog auta na račun grada”, “Strašno. Pa neka ga proda u dijelove već će netko kupit”,
Jezivi prizori zagrebačke eko bombe kraj plinskog postrojenja: ‘Ak grune ne bu dobro’
“Katastrofa. Meni je to ostavljanje olupina po prirodi kažnjivo. Al dobro, većina logičnih stvari kod nas ostaje u teoriji”, “Vjerojatno je auto ukraden. Zvati policiju pa neka rješavaju”, komentirali su.

Nove metode borbe protiv divljih deponija
Problem s divljim deponijima u Zagrebu je aktualan već dulji niz godina i uglavnom je riječ upravo o rubnim dijelovima grada poput Brezovice, Podsljemena ili Podsuseda.
Grad ide u borbu protiv ilegalnih deponija: Nadzirat će ih kamerama i dronovima
Zbog toga je gradska vlast nedavno predstavila nove mjere borbe protiv ilegalnih odlagališta pa se tako planira obavljati pojačani nadzor i postavljati prepreke kako bi se do lokacije teže došlo, a postavit će se i videonadzor te uložiti u dodatnu tehničku opremu poput dronova.














