Uhićen Alen Šćuric, bivši šef zagrebačkih mažoretkinja: Sumnjiče ga za spolno uznemiravanje djevojaka

Alen Šćuric (Foto: Ranko Suvar / CROPIX)

Nakon što je snimljen kako na dočeku srebrenih rukometaša podžie glas na djevojku, Alen Šćuric smijenjen je s mjesta šefa Zagrebačkih mažoretkinja, a sada je stigla i vijest da ga je policija ponovno uhitila i to zbog sumnje da je počinio ukupno 14 kaznenih djela, i to 8 kaznenih djela Povreda djetetovih prava iz čl.177 st.2 Kaznenog zakona i 6 kaznenih djela Spolno uznemiravanje iz čl.156 Kaznenog zakona, na štetu 11 oštećenih maloljetnih i punoljetnih djevojaka.

“Kriminalističko istraživanje se nastavlja s ciljem utvrđivanja svih oštećenih odnosno žrtava kaznenih djela iz domene kaznenopravne zaštite djece i mladih te sumnje da je osumnjičeni kao vlasnik i jedina osoba ovlaštena za zastupanje jedne pravne osobe i 3 udruge ostvario obilježja kaznenih djela iz domene gospodarskog kriminaliteta.

Zagrebačka policija zahvaljuje medijima na aktivnom uključivanju u senzibilizaciji javnosti za neprihvatljiva ponašanja i osnaživanje žrtava da se s povjerenjem obrate policiji”, poručili su iz policije za RTL.

Uhićen bivši ministar Josip Dabro

Incident na dočeku

Podsjetimo, snimka incidenta s dočeka izazvala je osude javnosti, a bivše mažoretkinje iznijele su ozbiljne optužbe protiv njega, na što je medijima stiglo priopćenje s pričama mažoretkinja koje hvale Šćurica, a koje potpisuje njegova zaručnica, Suzana Prokopović.

Osim s mažoretkinjom, Šćuric se na dočeku rukometaša “obračunao” i s jednim policajcem. “Radite svoj posao i ostavite mene da radim svoj” rekao je novinarki.

Na prozivke da je koristio neprimjeren rječnik, tada, ali i prije za što ga optužuju bivše mažoretkinje tvrdi kako su to neistine. “To vam može posvjedočiti par stotina ljudi. Ja to ne govorim, to nije u mom žargonu”, branio se bivši šef mažoretkinja.