U Hrvatsku uskoro stiže velika promjena vremena: ‘Mogla bi se potvrditi stara narodna’

Kiša u Zagrebu, ilustracija (Foto: Lucija Ocko / CROPIX)

Nestabilno vrijeme najavljeno je u utorak na području cijele Hrvatske. “Promjenjivo oblačno uz sunčana razdoblja. Mjestimice kiša i pljuskovi s grmljavinom, češći i izraženiji u Dalmaciji. Ujutro u unutrašnjost lokalno magla.

Vjetar većinom slab, na sjevernom Jadranu ponegdje umjeren sjeverozapadni i bura, u Dalmaciji većinom umjereno do jako jugo. Najviša dnevna tempratura uglavnom od 13 do 18 °C”, prognoza je Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) za Hrvatsku danas.

Također, u utorak su upaljeni Meteoalarmi za područje kninske, splitske i dubrovačke regije zbog lokalno izraženijih pljuskova s obilnom oborinom, pri čemu će u južnoj Dalmaciji puhati jako jugo.

Očekuje se nagla promjena vremena

Nadalje, nestabilno vrijeme najavljeno je i za srijedu. “Promjenljivo, u Dalmaciji i gorju pretežno oblačno mjestimice s kišom, uz obalu i pljuskovima s grmljavinom. U unutrašnjosti će zapuhati umjeren sjeverni i sjeveroistočni vjetar, a na sjevernom Jadranu jaka i olujna bura.

U Dalmaciji će puhati umjereno do jako jugo. Jutarnja temperatura zraka od 5 do 10, uz obalu između 8 i 13, a najviša dnevna uglavnom od 13 do 18 °C”, prognoza je DHMZ-a za Hrvatsku u srijedu.

Također, krajem tjedna u Hrvatskoj se očekuju niže temperature, a popularni meteorolog amater Dino Dundić najavio je zahlađenje koje stiže u Hrvatsku. “Izgleda da nas ‘Polar Vortex’ neće zaboraviti ni početkom travnja kada bi po jutrošnjim modelima opet mogao poslati iz Sibira svoju ‘podsjetnicu’ u vidu svog ledenog ogranka ili pak u narodu poznatu prvu ‘Bablju Huku’. Snijeg tada u gorju vrlo izvjestan i još jednom bi se mogla potvrditi stara narodna poslovica ‘Mraz nikad nije stariji od snijega’. Pratimo mi ove modele”, poručio je Dundić u nedavnoj objavi na društvenim mrežama.

Čudna pojava na nebu uznemirila dio građana: ‘Nije baš bilo ugodno za vidjeti’