Slovenski mediji pišu: Ivicu Kostelića zatrpala lavina, on demantira sve navode

Ivica Kostelić (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

Ivica Kostelić navodno se opet našao u problemu. Tek što se spasio od zbilja po život opasne situacije u moru kod ulcinjske obale u Crnoj Gori, naš bivši skijaš je opet za dlaku izbjegao tragediju, prema pisanju slovenskih medija.

Kako piše slovenski 24Ur, Kostelića je navodno zatrpala lava u austrijskom Obertauernu, pored skijaške staze. Prema pisanju lista, uslijedila je akcija spašavanja u kojoj su Kostelić i skijašica koja je bila s njim uspješno spašeni.

Izazovna situacija

Ubrzo su se javile nadležne službe s priopćenjem. Sve se dogodilo u ranim posljepodnenim satima. “Nakon 13 sati gorska služba spašavanja Obertauern obaviještena je o lavini na području stare planinske postaje Zehnerkar (Gamspitzl). Dva freeridera (skijaša slobodnim stilom) – iz Hrvatske i Salzburga – pokrenula su ga na visini od oko 2150 m.

Pišu da je naš skijaški prvak bio zakopan oko metar pod snijegom. Potom, veliki preokret. Očito je negdje došlo do komunikacijskog šuma, jer Ivica Kostelić za Novu TV tvrdi kako vijesti koje su se pojavile nemaju veze s realitetom.

“Nije mi se dogodila nesreća, ja sam očevidac jedne lavine koja se tu dogodila danas, koliko znam nitko nije stradao u toj lavini i to je sve”, kratko im je rekao.

Zrinki Ljutić u zagrebačkom kvartu priredili doček za pamćenje: ‘Ovo je neprocjenjivo’