Otac zagrebačkog maturanta bijesan na policiju: ‘Sina su mi strpali u ćeliju jer nije imao osobnu!’

Foto: Boris Kovacev / CROPIX

Zagrepčanin Damir Naumovski ogorčen je postupanjem policije jer, kako tvrdi, njegovog su sina srednjoškolca priveli i strpali ga u ćeliju jer nije imao osobnu iskaznicu, piše Index.

Prema njegovim riječima, sin Patrik se u utorak oko 20 sati vozio s prijateljima na biciklu po kvartu Malešnica gdje žive, kad ih je zaustavila policija u civilu. Tražili su ih osobnu, a Patrik im je, kako nam je ispričao njegov otac Damir, rekao da ju je zaboravio doma te je nazvao tatu da mu izdiktira OIB kako bi ga policajci mogli provjeriti. No, iako su mu provjerili identitet, ipak su ga priveli.

Njegov sin Patrik nam je rekao da je odmah zvao roditelje. Pitao ih je zašto su ih zaustavili te je policajce tražio broj značke. Njegov otac Damir nam je rekao da na Malešnici policija stalno zaustavlja djecu i da su i njih već desetak puta zaustavili. Pretpostavlja da je to zato što misle da mladi kod sebe imaju neke lake droge.

Potom su policajci, tvrdi on, Patriku oduzeli mobitel i nisu mu dali da nam se javi i kaže da ga privode.

Ističe kako razumije da je napravio prekršaj jer nije imao osobnu pa dodaje da su mu trebali napisati kaznu, a ne ići na privođenje. Posebno ga je šokiralo što su mu sina, kaže, strpali iza rešetaka gdje je već bio jedan čovjek.

Kad je stigao na policiju, njegov sin je taman pušten i sreo ga je na izlasku iz policije. Pričao je i s voditeljem smjene, a jedino objašnjenje koje je dobio jest da u Malešnici ima puno droge. Smatra da, ako je borba protiv droge to da zaustavljaju klince na biciklu, onda neće daleko dogurati.

Navodi kako se ovdje radi o sustavnom zlostavljanju mladih osoba dok se voze biciklima, a koje nemaju nijedan prekršaj, a sin mu je doživio veliki šok.

Žalosno je, kaže, da, ako policajcu postaviš neko pitanje koje mu se ne sviđa, završiš iza rešetaka jer nemaš osobnu kod sebe. Mogli su mu, dodaje, napisati kaznu na licu mjesta.

Patrik je iste večeri pušten uz kaznu od 200 kuna.