Kandidati za gradonačelnika komentirali Kekinovo uhićenje: ‘Oko toga nitko ne provodi izvide’

Mile Kekin (Foto: Bruno Konjevic / CROPIX)

Nakon političkih analitičara koji su spremno dočekali uhićenje Mile Kekina i odmah dali izjave na tu temu, njegovi protukandidati su ipak malo pričekali. Devet je izazivača na mjesto gradonačelnika koje trenutno drži Tomislav Tomašević, član platforme Možemo čiji je član i Ivana Kekin, supruga popularnog rockera.

“Neka institucija pravne države rade svoj posao i funkcioniraju. To je moj jedini komentar. Bit će jako puno posla kad se u Zagrebu otvore svi predmeti i kad se krene kopati po prijavama koje su već podnesene Državnom odvjetništvu”, kazao je kratko za portal Direktno kandidat za gradonačelnika Zagreba Trpimir Goluža.

Javio se i bivši gradski pročelnik Pavle Kalinić koji je naglasio kako je teško govoriti unaprijed radi li se o malverzacijama ili ne. “No, čim su pokrenuli istražne radnje i odlučili se na uhićenje, to znači da postoji osnovana sumnja, ali ne možemo nikome suditi prije suda”, dodao je.

Mile Kekin (Foto: Bruno Konjevic / CROPIX)

Kalinića nije iznenadilo

Na pitanje je li ga iznenadila ova vijest odgovorio je u svom stilu. “Više bi me iznenadilo da se INA vratila u vlasništvo Republike Hrvatske a da nismo platili ni jedan eur. To se nije dogodilo i oko toga nitko ne provodi izvide, a Boga mi, nitko nije ni uhićen”, kazao je.

Naglašava kako je to puno veća problematika od uhićenja Mile Kekina i toga “je li netko nešto kupio ili izgradio”. “Ljepše bi bilo da se INA vratila. Radovan Dobronić je složio cijelu priču i Hrvatska je mogla imati kontrolni paket”, kazao je. Dodao je kako bi ga isto tako iznenadilo da Robert Ježić vrati pet milijuna eura u proračun. “Black Friday popust 30 posto bio početkom devedesetih”, kaže.

Pljušte reakcije na uhićenje Mile Kekina: ‘Žao mi je, dao sam mu nagradu za ljudska prava’