Državni hidrometeorološki zavod izdao je za danas i sutra, 27. i 28. svibnja žuto i narančasto upozorenje zbog opasnosti od grmljavinskog nevremena i jakih vjetrova.
Za danas, 27. svibnja izdano je žuto upozorenje na grmljavinsko nevrijeme za područje zagrebačke regije. Mogući su lokalno izraženiji pljuskovi i grmljavina, uglavnom na sjeveru. Vjerojatnost grmljavine veća je od 50 posto.
“Budite na oprezu zbog mogućih jačih grmljavinskih nevremena. Posebno pripazite u izloženim područjima kao što su planine, šume i livade odnosno otvoreni tereni. Mogući su prekidi u aktivnostima na otvorenom”, stoji u priopćenju DHMZ-a.

I sutra nestabilno!
Žuto upozorenje na grmljavinsko nevrijeme izdano je za sutra, 28. svibnja za osječku, riječku i zagrebačku regiju, a na vjetar za riječku regiju, zapadnu obalu Istre, Kvarner i Kvarnerić te područje sjeverne Dalmacije. Za Velebitski kanal izdano je narančasto upozorenje na vjetar.
Lokalno su mogući izraženiji pljuskovi s grmljavinom. Vjerojatnost grmljavine 30-70 %. Također, moguća je mjestimice jaka bura. Najjači udari vjetra 35-44 čvorova (65-85 km/h).
Budite na oprezu zbog mogućih jačih grmljavinskih nevremena. Posebno pripazite u izloženim područjima kao što su planine, šume i livade odnosno otvoreni tereni. Mogući su prekidi u aktivnostima na otvorenom.

Budite na oprezu zbog krhotina koje lete nošene jakim vjetrom. Mogući su lokalizirani prekidi u aktivnostima na otvorenom, stoji u upozorenju DHMZ-a.
“Očekujte i budite pripravni za olujne brzine vjetra u kombinaciji s lokalno visokim valovima koji su se već ili će se tek generirati. Upravljanje plovilom u tim uvjetima zahtijeva veliko iskustvo te adekvatno opremljena plovila. Preporučljivo je da pomorci bez odgovarajućeg iskustva potraže sigurnu luku prije početka potencijalno opasnog vjetra i valova. Vjerojatno je da mnogi katamarani i trajekti neće ploviti pa ako putujete, pratite informacije o prometu.”














