Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja i Školski sindikat Preporod najavili su prosvjed na Markovom trgu 14. prosinca u podne, kojem će se po svemu sudeći priključiti i neki drugi sindikati javnih službi.
U prosvjed idu nezadovoljni sustavom ocjenjivanja u javnim i državnim službama koji je za njih neprihvatljiv, neprovediv i štetan za sustav.
Drugi su povod koeficijenti, koje smatraju loše uređenim za sustave obrazovanja i znanosti.
Započela je obnova dvije zagrebačke škole: Objavljeno je i koliko će radovi trajati
‘Zakon donsen na brzinu’
Prema riječima Matije Kroflina iz Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja, u prosvjed su pozvali i druge sindikate.
Od pet sindikata s kojima su dosad razgovarali, sudjelovanje su, zasad neslužbeno, potvrdili iz Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama. Zaposleni su nezadovoljni zakonom o plaćama, kao i novim koeficijentima.
“Zakon o plaćama stvorio je veliku štetu, donesen je na brzinu, a koeficijenti i sve ostalo posljedice su tog lošeg zakona”, ustvrdio je Željko Stipić, predsjednik Preporoda na konferenciji za novinare.
“Glavni je motiv uvođenje ocjenjivanja u javnim službama od 1. siječnja 2025., koji će dovesti do poltronstva, sluganstva, snishodljivosti, čemu u školama ne smije biti mjesta”, poručuje Stipić.
Ako Vlada ne promijeni stav oko osnovice plaća u javnim i državnim službama, spremni su pokrenuti štrajk.
Mučan slučaj u osnovnoj školi, nižu se reakcije: ‘To nijedno dijete ne bi smjelo doživjeti’














