Drama na poznatoj domaćoj televiziji u Zagrebu: ‘Zabranjen je ulazak u zgradu’

Televizija, ilustracija (Foto: Pixabay)

U četvrtak je u prijepodnevnim satima došlo do drame na poznatoj domaćoj televiziji koja se nalazi u Zagrebu. Kako tvrdi suvlasnik Blue TV-a, odnosno bivše Mreže TV, nepoznata se osoba zaključala na Blue TV i ne pušta direktora i vlasnike na televiziju.

“Naime, kad je jutros u tvrtku Net d.o.o., koja je nakladnik programa Blue TV, došao direktor Saša Engler naišao je na zaključanu ogradu, a osoba koja ju je zaključala zabranila mu je ulazak u zgradu te se u njoj zaključala i ne dozvoljava pristup zgradi niti zaposlenicima niti direktoru. Policija je odmah obaviještena o tom događaju, a osoba prijeti da se program Blue TV više neće emitirati”, poručio je suvlasnik Zoran Kovačević u izjavi koju je poslao medijima.

Portal Direktno kontaktirao je vlasnika i direktora Sašu Englera koji se u tim trenucima nalazio ispred Blue TV-a. Kako je rekao medijima, čeka dolazak policije i odvjetnika. Otkrio je kako je televiziju zauzeo Ivan Belko, potencijalni kupac nekadašnje Mreže TV. “Imali smo ugovor o prodaji televizije, ali on nije platio i ugovor je istekao”, pojasnio je Engler , dodajući kako je on i dalje naveden kao direktor televizije jer se Ivan Belko nije uspio upisati kao direktor na Trgovačkom sudu zbog stečajeva ranijih firmi.

Blue TV (Foto: Zoran Kovačić)

‘Naišao sam samo na lokot na vratima’

Engler je istaknuo kako i dalje radi za Blue TV te je zadužen za sve animacije koje se objavljuju na televiziji. “Kada sam ujutro došao, ništa nisam znao, trebao je biti najnormalniji dan, a naišao sam samo na lokot na vratima. Mislim, zauzeti zgradu, nije vlasnik, kako ima to pravo, nemam pojma. Konzultirali smo se s odvjetnicima, zvali policiju, neka policija dođe vidjeti. Što da ja radim, čovjek ušao u tuđu zgradu i zauzeo je. Kraj priče, nije ni zaposlenik, nije ni vlasnik, nije ništa”, rekao je Engler.

Dodao je i da, prema savjetu odvjetnika, čeka policiju kako bi mogli nastaviti daljnje pravne korake te ističe da ne razumije razloge ovakvog poteza i navodi kako je Belko imao mogućnost obratiti se nadležnim službama. Sugovornik navodi kako je najveći problem što je riječ o televiziji. “On može emitirati svašta u eteru”, dodao je.

“Sama situacija da je zaključao firmu i radnike pustio kući i ne može nitko emitirati. Znači, ja imam vijesti i zakonske obveze koje moram izvršavati”, ističe direktor Blue TV-a. Direktno je kontaktiralo Ivana Belka te nakon što im je odbio poziv zatražio je SMS poruku, koju su mu poslali i u kojoj su ga zamolili da nam da detalje i razloge svog poteza, međutim do objave ovog teksta isti nije odgovorio na upit.

Blue TV (Foto: Zoran Kovačić)

‘Nema osnove za postupanje’

O cijelom su se slučaju oglasili i iz PU zagrebačke te su komentirali da je “riječ o imovinsko-pravnim odnosima”. “Prema do sad dostupnim informacijama za sada nema osnove za postupanje”, poručili iz PU zagrebačke.

Blue TV je cijelu situaciju komentirao na društvenim mrežama. “U cilju istinitog i odgovornog izvješćivanja javnosti izjavljujemo kako nitko na Blue TV nije otet niti zatočen. Dezinformacije koje se namjerno plasiraju od strane pojedinaca imaju za cilj stvoriti kaos u medijskom prostoru i spriječiti transformaciju koja je započela i koja nekima ne odgovara iz brojnih razloga. Proizvodnja programa i emitiranje se nastavlja u skladu s Programskom osnovom. Svima koji nas u ovim trenutcima kontaktirate veliko HVALA na podršci i razumijevanju!”, napisali su.