ZUBČIĆ SOLIDNO POČEO NOVU SEZONU! Naravno da može bolje, ali Zagrepčanin se tek zagrijava!

Hrvatski skijaš Filip Zubčić u prvoj je utrci nove sezone Svjetskog kupa zauzeo osmo mjesto u prvoj vožnji.

Zagrepčanin je u austrijskom Söldenu u veleslalomu bio osmi, iako je startao kao peti. U početku utrke imao je malu pogrešku, ali je svejedno imao najbolje prolazno vrijeme.

Nažalost, u donjem dijelu staze izgubio je prednost te kroz cilj prolazi s vremenom 1:04.64.

Prestiglo ga još nekoliko skijaša

Za vodećim Austrijancem Rolandom Leitingerom tako zaostaje 71 stotinku. Hrvatski skijaš prošle je dvije sezone bio među tri najbolja veleslalomaša Svjetskog kupa. Uzeo je dvije pobjede te još četiri prijestolja u najdražoj mu disciplini. U ukupnom poretku završio je peti.

Druga vožnja je na rasporedu u 13:30 sati.