ZUBČIĆ SOLIDAN, IPAK DALEKO OD MEDALJE: Lošija druga vožnja presudila

Nije bio zadovoljan hrvatski skijaš Filip Zubčić nakon što je prošao kroz cilj druge veleslalomaške utrke u Alta Badiji.

Jučer se našao na devetom mjestu, a danas je taj rezultat ‘pogoršao’ tako što je završio 20. Ovaj rezultat bio je dovoljan samo za sveukupno 12. mjesto utrke.

Pobjedu je uvjerljivo uzeo Švicarac Marc Odermatt  za kojim je Zubčić zaostao 2.11 sekundi.

Problem u stazi?

Talijanska staza od početka je imala manje probleme, što potvrđuju i riječi  pobjednika utrke Odermatta.

“Bilo je teško pronaći dobar ritam u prvoj vožnji. Imao sam probleme u vožnji iako sam startao drugi, već su tada na stazi bile rupe. Stoga nije bilo loše imati niski broj na startu”, rekao je Švicarac poslije prvog laufa.

Iako staza nije bila na savršenoj razini, Švicarac je pokazao da je ove sezone nedodirljiv.

Domaću publiku nije uspio obradovati Luca De Aliprandini koji je završio na drugom mjestu sa zaostatkom od 1.01 sekundu. Treću poziciju zauzeo je Alexander Schmid zakasnivši još dodatnih osam stotinki.

Pobjednik jučerašnjeg veleslaloma, Norvežanin Henrik Kristoffersen, završio je na četvrtom mjestu. TOP 5 je  zatvorio Manuel Feller.

Napomenimo, hrvatska skijašica Zrinka Ljutić sutra vozi ženski veleslalom u Courchevelu. Prvu vožnja je u deset sati ujutro, a druga će se voziti od 13h.