Zagrepčanin osvojio drugo mjesto na svjetskom prvenstvu: Unatoč ozljedio, izveo je fantastičnu vježbu

Vlado Kos / CROPIX

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je naslov svjetskog doprvaka na preči posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u njemačkom Stuttgartu, iako je u finalu nastupio s ozlijeđenim zglobom zapešća.

Svjetski prvak iz Montrela 2017. godine, zbog ozljede je morao vježbati s nižom početnom ocjenom, ali je vrlo preciznom izvedbom zaradio ukupnu ocjenu 14,666 bodova, što je bilo dovoljno za srebrno odličje, pišu Sportske novosti.

Svjetskim prvakom postao je Brazilac Arthur Mariano s ocjenom 14,900 bodova, dok je brončano odličje pripalo Rusu Arturu Dalalojanu (14,533), koji je u nedjelju osvojio i srebrnu medalju u preskoku.

Tinu Srbiću je to druga medalja na svjetskim prvenstvima u trećem finalu, a za hrvatsku gimnastiku je to četvrta medalja. Osim Tina Srbića svjetske medalje osvojili su Filip Ude na konju s hvataljkama (srebro) i Mario Možnik (preča).