Zagrepčanin na početku turnira u Parizu lako do pobjede, svladao Mađara Fucsovicsa

Tenisač Borna Ćorić opravdao je status favorita na početku turnira u Parizu.

Uspješno je započeo ATP Masters 1000 turnir koji se ovog tjedna igra na dvoranskoj tvrdoj odlozi Pariza. Ćorić je 15. nositelj u glavnom francuskom gradu, a na početku turnira svladao je sa 7:6(5), 6:1 protiv mađarskog kvalifikanta Martona Fucsovicsa, 52. tenisača svijeta.

Vodeći hrvatski tenisač je prvi korak prema pobjedi napravio u prvom setu koji mu je donio težak posao. Odluka je pala u ‘tie-breaku’ u kojem je gubio s 3:0, ali podignuo se do kraja seta.

U nastavku nije bilo problema. Drugi set otišao je na Ćorićevu stranu s dva ‘breaka’, za 2:0 i 5:1.

Nakon pobjedničkog početka, 23-godišnji Zagrepčanin će u drugom kolu igrati protiv pobjednika dvoboja Jordan Thompson – Federico Delbonis. Korak nakon toga, u trećem kolu mogao bi ići na Rafaela Nadala, kojem će u španjolskom susretu drugog kola protivnik biti Feliciano Lopez.