CIBONA JE PRVAK HRVATSKE! Zagrebački vukovi pobjedili Zadar rezultatom 56 : 51

Cibona protiv zadra, Foto: mikkael.photo / KK Cibona Facebook

Košarkaši Cibone u odlučujućoj, petoj, utakmici finala HT Premijer lige osvojili su naslov prvaka Hrvatske i to u napetoj utakmici protiv vječnih rivala iz KK Zadar. Utakmica koja se igrala u KC Dražen Petrović završila je rezultatom 56 : 51, dok je na poluvremenu rezultat bio 38:25 u korist Cibone.

Cibonu su do pobjede predvodili Toni Nakić sa 15 koševa i sedam skokova te kapetan Roko Prkačin sa 14 poena, šest skokova i pet asistencija. Kod Zadra su najbolji bili Dominik Mavra sa 13 koševa i Trevor Thompson sa 12 poena i 12 skokova.

Zadar je odlično otvorio utakmicu i iskoristio prva tri napada za vodstvo 8-0 nakon manje od dvije minute igre. Pavle Marčinković je ubacio šest poena pogodivši tricu, polaganje i dodatno slobodno bacanje, a još dva dodao je Dominik Mavra.

View this post on Instagram

A post shared by KK Cibona (@kk_cibona)

Inače, finale između Cibone i Zadra rasprodano je danas nešto prije utakmice, te je uoči finala ostalo tek stotinu ulaznica za gostujuće navijače.