(VIDEO) ZANIMLJIVO NA ZAGREBAČKIM TERENIMA: ‘Sedmica’ Jaruna, bivši vatreni ‘poludio’ na svoje!

Iza nas je bogat nogometni vikend, drugoligaši i trećeligaši sa zagrebačkoj područja naveliko bruse formu za predstojeće prvenstvo koje ih uskoro očekuje (12. kolovoza počinje 2.HNL, 3.HNL središte dva tjedna poslije).

Program je krenuo još u petak navečer, a prvi  su na teren izašli nogometaši zaprešićkog Intera i Orijenta 1919. U drugoligaškom obračunu s 3:2  bolji su bili domaćini za koje su strijelci bili Miljanić (30.), Pejić (60.) i Marasović (65.), za goste su poentirali Frigan (53.) i Gerc (85.). Inter se ovim donekle revanširao Orijentu za nedavni poraz koji su mu Riječani nanijeli u pripremama, na gostovanju Zaprešićani izgubili s uvjerljivih 0:3.

Na subotnjoj “matineji”, u jutarnjim terminima, istrčali su Lučko i Karlovac te Jarun i Mladost iz Ždralova. U oba susreta slavili su domaćini. U Lučkom je bilo daleko izjednačenije. Nakon prvog poluvremena bez golova u nastavku su proradili strijelci. Gosti su došli u vodstvo preko Čakarića u 50. minuti, da bi Lučko u finišu okrenulo rezultat u svoju korist zahvaljujući Kulenoviću (73.) i Jovičiću (81.).

Na Jarunu nikakvih rezultatskih dvojbi nije bilo, domaći su ‘razmontirali’ rivala iz predgrađa Bjelovara s nevjerojatnih 7:0. A prije samo mjesec dana, u međusobnom susretu – bio je to kvalifikacijski susret za ulazak u 2.HNL – odlučio je samo jedan pogodak, bilo je 1:0 za Jarun.

Dovoljno to govori koliko su se u međuvremenu stvari promijenile, u Jarun je stigao trener Jerko Leko, s njime i pojačanja s kojima nastoje igrati ozbiljn(ij)u rolu u rangu više, dok je Mladost u priličnom rasulu.

Naime, usred priprema smjenili su trenera Maria Kovačevića i postavili dan uoči utakmice s Jarunom Domagoja Kosića za novog trenera, a on je nakon jednog odrađenog treninga postao – bivši. Posljednje vijesti govore da su ih nakon Jaruna napustila još dvojica igrača, Deni Hajdarović i Marin Nikolić koji su se vratili u Bjelovar, pa sve govori da će u Ždralovima još drame… Što se tiče same utakmice, nema se što reći, bila je to “jednosmjerna ulica” a navesti treba tek strijelce: u listu su se upisali, redom, Špišić, Dobrić, Jugović, Mudražija, Kim, Bamba i Brkić.

Utakmica s najviše težine, barem po imenima protivnika, odigrala se u popodnevnom terminu. Snage su odmjerili Kustošija i Dubrava, a slavili su domaći s 1:0 (Halid Alghoul).

“Sve ono što sam tražio od njih radilo smo krivo”, rekao je poslije susreta “vatreni” Danijel Pranjić, novi trener Dubrave, o prvom poluvremenu koje je, kako je priznao moglo završiti s više golova prednosti za domaćina. U nastavku je Dubrava koliko-toliko smirila ritam pa je sve završilo s prihvatljivih 0:1 iz njihove perspektive.

Zanimljiv susret imali smo prilike gledati i na Ravnicama, gdje je domaćin, novi trećeligaš, ugostio ambiciozno Dugo Selo. Gosti su poveli u prvom poluvremenu pogotkom Darojkovića, potom je Jurić podebljao vodstvo, da bi se domaćin koji je dominirao u nastavku, ali bez konkretnih prigoda, vratio “iz ničega” zahvaljujući pogreškama gostujućeg vratara.

Prvo ga je Galić izvanredno lobao s nekih 30-ak metara, a potom je i Gegić iskoristio nesigurnost gostujućeg čuvara mreže u šesnaestercu i i postavio konačan rezultat. Čini se da obje momčadi s ovim mogu biti zadovoljne.

U Bistri se također igrao dvoboj sudionika Treće HNL Središte, nogometaši HAŠK-a bili su bolji od domaćina s minimalnih 1:0, a jedini strijelac bio je iskusni Ivan Zelenika. U preostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati: Dinamo II: Osijek II 2:2, Mladost Zabok: Ponikve 0:0, Sava Strmec: Gaj Mače 0:0, Lukavec – Prečko 0:2.

Niz prijateljskih susreta nastavlja se već sutra, snage će odmjeriti Rudeš i Kurilovec te Jarun i krapinski Zagorec.