(VIDEO) Pogledajte genijalni gol kojim je Oršić označio preokret utakmice za Plave, nakon što je Danac skrivio penal!

04.10.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 07. kolo, NK Varazdin - GNK Dinamo. Mislav Orsic Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Dinamo je u sedmom kolu HNL-a preokretom slavio na gostovanju u Varaždinu 2:1. Priliku od prve minute u dresu Plavih dobio je Lauritsen, no Danac je već u šestoj minuti skrivio penal koji je u gol pretvorio Drožđek.

Varaždinci su dobro stajali na terenu, no sve je palo u vodu u drugoj minuti sudačke nadoknade kada Oršić iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogađa u bliži kut Olivera Zelenike.

Oršić je na sceni ponovno u 54. minuti kada ponovno zabija iz slobodnog udarca, ovog puta spektakularno s 30 metara. Golčinu pogledajte ovdje.

U 85. minuti još se jednom zatresla mreža Varaždinaca, zabio je Majer, no sudac je nakon intervencije VAR-a poništio gol. Dinamo se pobjedom vratio na vrh sa 16 bodova, koliko ima i Gorica, ali Plavi imaju utakmicu manje.