(VIDEO) Hrvatska ‘pomela’ Island: Cindrić, Stivi i Mamić ‘razvalili’

Bila je to zaista velika i sjajna pobjeda Hrvatske pred prepunom Spaladium Arenom. Završilo je sa sedam razlike 29:22. Mučili smo se u prvom dijelu, ali u nastavku Červar radi taktička čuda sa sedmoricom i odljepljuje Hrvatsku na nedostižnu prednost. Obrana je bila sjajna, Islanđani nisu imali rješenja i ideja, kontre su neutralizirane, Palmarsson ugašen, Gustavsson je prestao braniti, piše Dnevno. Sjajna utakmica.

Igračem utakmice proglašen je Luka Cindrić koji je većinu utakmice vukao momčad i pokazao se izvrsnom zamjenom za Duvnjaka. Dobili smo i Stevanovića i Mamića, Karačić je bio fantastičan, Buntić obrambeno izvrstan. Čupić se bacao na svaku loptu. Sve u svemu sjajna izvedba protiv sjajnog Islanda.

HRVATSKA – ISLAND 29:22

Kraj utakmice!

60′ – Palmarsson zabija, ali to je to, nema više prilike za Island. Hrvatska oteže s napadom i završava utakmicu.

59′ – Nema više nikakve šanse Island i onda im još Stivi skida po sedmi put! Na 45 posto je! U nastavku napada promašuje Hrvatska.

58′ – Mamiiiiiiić! Sjajno je prevario obranu i zabio, svaka čast!

57′ – Kopljar se snašao i zabio, a u nastavku Island opet brzopleto reagira i poklanja loptu.

56′ – Štrlek je imao sjajnu 1 na 1 priliku, ali Gustavsson brani. No, lopta je opet za Hrvatsku i Lino Zove predah.

55′ – Cindrić zabija, ponovo smo na plus sedam. Stevanović u nastavku ponovo brani, ali Gudmundsson je kasnije zabio.

53′ – Palmarsson je potegao i zabio, ali nema baš više šanse Island.

52′ – Kakav gol, pa ovo je nevjerojatno. Čupić se prošetao iza leđa obrani i dobio loptu pa završio 1 na 1.

52′ – Stevanović! Pa što im radi Stivi, šesta obrana od 12, na 50 posto je.

51′ – Mamiiiiiić! Sjajno igra i diže vodstvo Hrvatske.

50′ – Karnason je razvalio neobranjivo izvana. Ušao je Marko Kopljar, Hrvatska opet igra bez vratara.

49′ – Predugo je trajao napad i onda se ukazuje Mamić. Dva za redom!

48′ – Sigurdsson je odmah uzvratio brzim golom.

47′ – Ušao je Marko Mamić po prvi puta večeras i odmah zabija, kakvo sjajno otvaranje!

47′ – Stevanović sada čuda brani! Zavario je vrata! Skida 1 na 1 šansu iz kontre!

45′ – Opet napad traje cijelu vječnost, što je odlično jer imamo igrača manje. Bundić je probao i nije prošlo. Opet su probali Islanđani brzo realizirati, ali Čupić je presjekao. U nastavku je Stivi upisao novu obranu!

43′ – Sedam metara i dvije minute za Gojuna. Gunnarsson protiv Stivija… Pogađa Islanđanin.

42′ – Dugo je trajao napad, više od minute, a na kraju Buntić zabija, malo ih je izenadio.

41′ – Islanđani opet gube napad, danas nije njihov dan. Hrvatska polako kreira napad, bez žurbe.

40′- Stevanović opet skida i Hrvatska ima novu šansu. Štrlek je ostao sam na krilu i to je gol. Nezaustavljiva je Hrvatska.

39′ – Smarasson je zabio iz kontre nakon dugo vremena. Červarova taktika sa sedam igrača bila je pun pogodak. Buntić je u nastavku napada zabio.

38′ – Prilika za plus pet, prijestup je napravio islandski rukometaš. Karačić se vinuo, ali nije zabio.

37′ – Cindrić zabija, sve nam ulazi sada! Sjajno igra Hrvatska!

36′ – Skida Stivi težak udarac i sad su Islanđani u teškim problemima! Dvije vezane obrane hrvatskog vratara.

36′ – Ide Voriiii! Da, da, Hrvatska se odljepljuje polako.

35′ – Stevanoviiiiiiiić! Kako igra sada Hrvatska. Skida silovit udarac Stivi i sada možemo na plus 4.

34′ – Štrlek iz kontre i opet smo na tri razlike.

34′ – Cindriiiiić! Hrvatska ide na plus dva.

33′ – Island je imao priliku s gola na prazan gol, ali Sigurdsson je promašio. I dalje igramo bez vratara 7 na 6.

32′ – Kontrafaul radi Island i evo prilike da Hrvatska ide na plus dva. Lopta je izgubljena.

32′ – Červar vadi vratara i igra 7 na 6 i to prolazi. Stepančić je zabio, ali je stradao malo u naletu. Suci kažu da isključenja nema.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Island napada i Smarasson je zavrnuo jednu loptu s poda i Stevanović to nije ni vidio.

Kraj prvog dijela! Hrvatska je imala jedno odlično razdoblje kada je skoro došla do prednosti od četiri gola, ali Island je izrazito opasna momčad koja je u sposobna nadoknaditi veliku razliku u kratkom roku. Bit će ovo neizvjesno do samog kraja!

30′ – Ciiiiiiiiindrić! Prekrasan gol i novo vodstvo od dva razlike. U nastavku napada zabija i Island. Cindrić je šutirao u zadnjoj sekundi, ali čita ga Gustavsson.

29′ – Magnusson se probio i zabija, prelako zabijen gol.

29′ – Sedmerac za Hrvatsku. Karačić je bio precizan.

28′ – Ušao je Stipe Mandalinić. Hrvatska igra bez vratara, Horvat je unutra. I kaznio je Island takvu igru i vraćaju se na 1 razlike.

27′ – Gubi loptu Hrvatska i Island brzo izvodi napad, zabija, a Čupić je još zaradio 2 minute.

25′ – Islanđani nemaju ideje. Ponovo gube napad i Hrvatska ima priliku za najveće vodstvo do sada. Červar zove time-out.

24′ – Palmarsson je izgubio loptu, krenula je kontra koju realzira Čupić. Evo nas prvi puta na tri razlike.

23′ – Karačić pod prekršajem uspjeva zabiti.

23′ – Gudmundsson je silovito krenuo i poentirao. Obrana nije bila postavljena i tu su Islanđani najjači.

22′ – Još jednom Island zapucava šansu, brzopleto i bezidejno.

Time-out: Vori preuzima odgovornost na sebe i kaže: ‘Dajte meni, ja ću na sebe’…

21′ – Opet gube loptu Islanđani, Buntić je ovo prejsekao. Karačić je izveo kontru i zabio. Idemo na 2 razlike. Islanđani zovu predah.

20′ – Suci su oduzeli loptu Islandu i Hrvatska kreće u napad, ali ne u kontru već će graditi. Buntić ulazi i dobija pljesak. Štrlek cilja u bliži kut i pogađa.

19′ – S druge strane Cindrić se probija i pogađa za poravnanje.

19′ – Pass bez gledanja i Palmarsson zabija, ali kažu suci bio je prijestup… No, možda su se prevarili

18′ – Ne ide više pored Gustavssona, čini se da se razbranio i to će biti veliki problem!

18′ – Palmarsson se probija i zabija, evo Islanda u vodstvu.

17′ – Problemi! Stepančić je šutirao Gustavsson skida, samo da ga nisu razbranili!

16′ – Palmarsson dobija žuti zbog grubosti, već je 15 minuta prošlo suci bi mogli razmisliti o isključenjima.

15′ – Gunnarsson je dobio sedmerac i lako svladao Alilovića.

14′ – Kakav promašaj, istrčali smo kontru s četvoricom, a Voriju udarac skida Gustavsson!

13′ – Stepaaaaaaaaančić je raspalio i pogodio!

13′ – Krasna akcija Islanda koju realizira Arnasson.

12′ – Hrvatska je nakon dugog napada ipak uspjela. Cindrić je ponovo bio realizator.

11′ – Magnusson brzo poravnava. Izrazito su agilni igrači Islanda i sada mijenjaju zonu u 5-1.

10′ – Cindrić je predriblao svog čuvara i majstorski zabio za vodstvo.

9′ – Island igra tvrdu 6-0 obranu i napad Hrvatske nije prošao. Štrlek je zapucao, Island je potom krenuo u brzi napad, ali nisu ni oni uspjeli.

8′ – Štrlek se vinuo s krila, odličan kut i pogodak. Island je u nastavku napada napravio prekršaj u napad u Hrvatska ponovo napada.

7′ – Palmarsson se podigao i probušio Alilovića. Vodi Island.

6′ – Stepančić uzvraća, sjajan ne Luka!

6′ – Nije dobro. Island je dugo, ali dinamično, organizirao napad koji je na kraju realiziran.

5′ – Sedmerac za Hrvatsku. Gunnarsson je napravio prekršaj za 2 minute, ali dobio je samo žuti. Čupić nije uspio svladati Gustavsson, ekspert za sedmerce.

4′ – Prvi sedmerac za Island, suci kažu obrana iz prostora. Gunnarsson je bio precizan.

3′ – Karačić se našao 1 na 1 nakon što ga je Cindrić proigrao i evo nas u vodstvu.

2′ – Brzi odgovor Islanda, Palmarsson je bio precizan. Hrvatska igra obranu 6-0 što možda i čudi.

1′ – Stepančić se odmah podigao i pogodio, prvo vodstvo Hrvatske!

1’ – Počela je utakmica, prvi napad dobila je Hrvatska. Ruski suci označili su početak. Pa sretno dečki!

20:25 – Intoniraju se himne, prva je na redu bila islandska himna, a potom i Lijepa naša.

20:15 – Evo kako je bilo na zagrijavanju…

20:10 – Publiku sada zabavlja Mladen Grdović.

19:35 – Islandski novinar napravio je reportažu o Hrvatskoj, a naglasak je stavio na jednu poprilično bizarnu činjenicu.