(VIDEO) FANTASTIČNI DANI OLMO: Bivši dinamovac pokazao klasu, pogledajte ‘bombu’ u derbiju

Na kraju tjedna u kojem su na okupu bile reprezentacije, nogometaši su se vratili ligaškim nastupima, a bivši sjajni Dinamov adut Dani Olmo je još jednom pokazao svoju kvalitetu. Španjolac je to napravio u pobjedi svojeg RB Leipziga u derbiju 28. kola njemačkog prvenstva, s neočekivano visokih gostujućih 4:1 protiv Borussije Dortmund koja je na drugom mjestu ljestvice.

Olmo je u 86. minuti zabio posljednji gol na utakmici, a to je napravio na impresivan način. Bila je to udarčina malo izvan kaznenog prostora, a nakon nje, Borussijin golman Gregor Kobel ostao je bez prave reakcije.

Sjajan potez nekadašnjeg dinamovca pogledajte – ovdje.

Gvardiol od početka do kraja

Olmo je u ovoj pobjedi svoje momčadi igrao do 89. minute, a njegov klupski suigrač i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odradio je cijelu utakmicu u obrani. Podsjetimo, Gvardiol je tijekom prošlog i ranije ovog tjedna bio s Vatrenima na kratkoj turneji u Kataru, s prijateljskim utakmicama protiv Slovenije i Bugarske u zemlji koja će biti domaćin ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva. Protiv Slovenaca je igrao od početka do kraja u remiju s 1:1, dok mu je izbornik Zlatko Dalić dao predah u pobjedi s 2:1 protiv Bugara.

Kramarić asistirao, momčad izgubila

U 28. kolu njemačkog prvenstva u akciji je bio i Andrej Kramarić, koji je bio asistent za jedini gol svojeg Hoffenheima kod kuće protiv Bochuma, u porazu s 2:1. Hrvatski reprezentativac je asistencijom pronašao Davida Rauma za njegov gol u 54. minuti, za Hoffenheimovo izjednačenje na 1:1 u tom trenutku.

Gostujući Bochum došao je do pobjede golom svojeg junaka, japanskog napadača Takume Asana, koji je u 59. minuti zabio za završnih 2:1. Prije toga, Asano je bio strijelac i za Bochumovih 1:0 u 28. minuti. Kramarić je odigrao cijelu utakmicu u porazu domaćina.

Sjajan potez Vrsaljka

Među hrvatskim reprezentativnim adutima, u svojem ligaškom nastupu istaknuo se i Šime Vrsaljko, koji je bio asistent za prvi gol Atletico Madrida u domaćoj pobjedi s 4:1 protiv Alavesa u 30. kolu španjolskog prvenstva.

Na povratku nakon ozljede zbog koje je propustio turneju Vatrenih u Kataru, Vrsaljko je ubacivanjem sa svoje desne strane u 11. minuti pronašao Joaa Felixa koji je taj centaršut odlično iskoristio, a gol možete pogledati – ovdje.