Predsjednik Dinama Velimir Zajec posjetio je legendarnog igrača Rudija Belina povodom njegovog 82. rođendana. Belin, bivši branič Dinama, igrao je za klub od 1959. do 1970. godine, odigravši 270 utakmica i postigavši 44 gola.
“Jutros sam posjetio Rudija Belina koji danas slavi 82. rođendan. Jedan od najvećih igrača u povijesti kluba bio je moj igrački idol, a rado se prisjetim i vremena dok nam je bio pomoćni i glavni trener i prenosio svoja znanja i iskustva. Drago mi je vidjeti da je Rudi u odličnom stanju i da prati sve utakmice Dinama. Rudač, sretan rođendan”, napisao je predsjednik Dinama uz fotografiju s Belinom.
Podsjetimo, ovaj legendarni Dinamovac bio je ključan igrač u finalima Kupa velesajamskih gradova, a 1967. godine pomogao je Dinamu osvojiti trofej pobjedom nad Leedsom.
Radio je u Dinamovoj akademiji
Također, osvojio je tri jugoslavenska kupa i upisao 29 nastupa za reprezentaciju bivše Jugoslavije, postigavši šest golova.
Maksimalan oprez u Bratisalavi: Tisuće Boysa na ulicama, policija na sve spremna
Nakon karijere u Dinamu, Belin je kratko igrao za belgijski Beerschot, a kasnije se posvetio trenerskoj karijeri – radio je u Dinamovoj akademiji te vodio Toronto Croatiju i reprezentaciju Iraka.















