Veliki uspjeh hrvatskih pjeskaša: Osiguran plasman na Svjetsko prvenstvo!

Završilo je Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku. Održavalo se u poljskim Starim Jablonkama, a naši pjeskaši su ostvarili zapažene uspjehe.

Muški su osvojili 5 mjesto te tako osigurali plasman na Svjetsko Prvenstvo iduće godine. Nakon poraza u četvrtfinalu protiv Norveške slijedilo je razigravanje od 5-8 mjesta. Prvo su se susreli sa reprezentacijom Poljske koji su teže nego očekivano porazili tek nakon raspucavanja. Tada je uslijedila utakmica sa Njemačkom koju su rutinirano pobijedili 2:0 te tako zasluženo osvojili 5 mjesto. Ostaje gorak okus u ustima jer su sa velikim očekivanjima ispraćeni na prvenstvo, a bili su u užem krugu za osvajanje.

Cure nisu uspjele doći do medalje. U borbi za treće mjesto bolja je bila reprezentacija Nizozemske. Bio je to revanš utakmice grupne faze gdje su uspješnije bile naše pjeskašice. Ovoga puta Nizozemke su se bolje pripremile te sa 2:0 u setovima ostavile naše djevojke bez medalje.

Europski prvak u obje kategorije je reprezentacija Danske.