VELIKI POVRATAK NACIONALA: Senzacionalno vraćanje u život nakon debakla u Srbiji

Svoj europski pohod Nacional Zagreb započeo je porazom

Nakon što su pretpili strašan 5:1 poraz od Ekonomca iz Kragujevca, Nacional Zagreb u jednoj od najbitnijih utakmica 2. kola skupine pobijedio je bjelorusku Lidu rezultatom 1:0. Jedini i pobjednički gol zabio je Luka Perić u 34. minuti.

Zagrepčani su čvrsto krenuli u utakmicu, svjesni da ova tri boda ne mogu pustiti ako žele mjesto u elitnoj rundi Futsal Cupa. Koliko su bili odlučni u svome naumu da pokupe bodove, govori i podatak da su na kraju utakmice imali 36 udaraca upućenih prema protivničkom golu.

Na početku su se najviše isticali Jelovčić i Postružin, ali nikako nisu mogli probušiti bjelorusku mrežu. To Nacional nije nimalo pokolebalo, nastavili su jednakom silinom. Protivničku mrežu probao je zatresti i Amadeu Fernandes, koji, očito, više nema pretjeranih problema sa zglobom, ipak sreća ga nije htjela.

I u nastavku ista situacija, igrači Nacionala jurišali su na Lidinu mrežu, ali nikako nisu mogu loptu utrpati unutra. Nekoliko puta zaprijetili su i Bijelorusi, ali neuspješno. U 34. minuti odlučujući pogodak, Perić zabija za konačnih 1:0.

Nacional Zagreb sada je u dobroj situaciji, imaju tri boda, baš kao i Lida, a u posljednjem kolu očekuje ih Athina, koja im nebi trebala predstavljati problem. Prvi je ipak Ekonomac sa šest bodova, ali odlučujući susret igra se u 3. kolu u nedjelju.

Nacional mora pobjediti ako želi u elitnu rundu, ali veliku ulogu igra i to kako će odigrati i Ekonomac i Lida. Ako Srbi pobijede ili odigraju remi, Nacional s pobjedom ide dalje, ako ipak pobjedi Lida, na tablici će biti tri kluba s po šest bodova, a najslabiji je Nacional zbog pvog poraza i stoga se neće plasirati među 16 najboljih klubova Europe.