VELIKI KVARTOVSKI OBRAČUN Trnje i Jarun odigrali ‘derbi svih derbija’, utakmica opravdala očekivanja!

Za ovakve utakmice – kad igraju prvi protiv drugog, k tomu su još i lokalni rivali, a pobjednik uzima sve – svi nogometaši žive, bez obzira radilo se o prvoligašima ili igračima iz županijskih liga. Čast da igraju ‘derbi svih derbija’, utakmicu sezone u 3. HNL Središte, danas imali su nogometaši Trnja i Jaruna koje je do jutros dijelio bod razlike u korist domaćih.

Iz dvoboja su kao pobjednici, posve zasluženo, izašli nogometaši Jaruna koji su slavili s 2:1 i tako preuzeli vrh ljestvice. No, razloga da žale za propuštenim imaju i Trnjani koji su imali vodstvo, čak i nekoliko prigoda da ga povise. Međutim, nogomet je takav, igra se 90 minuta, a gosti su kad se sve zbroji ipak pružili nešto više.

Utakmica je počela izvrsno, otvoreno s obje strane. Prvi je zaprijetio Jarun u 3. minuti, iz slobodnjaka je ‘opalio’ Igor Jugović (na slici), a vratar Mario Gudelj izvukao je loptu iz samih ‘rašalja’. U protunapadu Trnjani odlično reagiraju, a njihov ubojiti napadač Marko Guja uspjeva proći i vratara Luku Spudića te pogađa praznu mrežu za vodstvo domaćih i oduševljenje okupljenih navijača. Utakmica se zbog epidemioloških mjera igrala bez publike, ali oko igrališta, iza ograde, natiskalo se toliko zainteresiranih da je posve jasno da bi tribine bile pune samo da to prilike dozvoljavaju.

U tom periodu, a riječ je o prvih 15-ak minuta, Trnje je moglo povećati vodstvo. Guja je sam imao još dvije prigode, pokušali su i danas raspoloženi Karlo Darojković i Nikica Filipović, no bez uspjeha. A ti promašaji morali su biti kažnjeni.

Jarun je polako preuzimao inicijativu, no bez konkretnijih prilika, sve dok Jugović u 28. minuti nije dobio još jedan slobodan udarac na 20-ak metara od gola domaćih. Ovaj put nije uputio toliko dobar udarac, no njegova je lopta na putu prema golu pogodila u gužvi jednog igrača Trnja, skrenula putanju te je Gudelj bio nemoćan.

Do vodstva su gosti došli u četvroj minuti nastavka, odlično su kombinirali po desnoj strani napada, a povratna lopta u peterac iz ‘odbijanca’ je završila iza leđa Gudelja. Službeni spiker je strijelcom proglasio Brunu Špišića, drugi pak kažu da je branič domaćih Igor Ribić bio taj od kojeg se odbila lopta, no na koncu nije toliko ni bitno kao činjenica da se rezultat na semaforu promijenio u 1:2.

Najbolju prigodu za izjednačenje imao je opet Guja u 69. miniti do kojeg je došla lopta nakon što se obrana Jaruna poigrala, napadač Trnja je prebacio vratara Spudića, ali je ovaj uspio stići loptu prije nego je prešla gol-crtu. Pokušao je nešto potom i Antonio Marić glavom nakon udarca iz kuta, no ni to nije bilo dovoljno dobro.

Sporni trenutak dogodio se u 83. minuti kad je Jarun postigao pogodak iz kornera, igrači su već počeli slaviti, no sudac Ivan Antunović ga je poništio i dosudio prekršaj na vratarom. S tribina se činilo neopravdano i prava je sreća da ta odluka nije imala utjecaj na končan ishod. Trnje je imalo priliku da poravna u sudačkoj nadoknadi udarcem Borne Valkovića sa ruba kaznenog prostora, no bezuspješno. S druge strane, i Jarun je iz kontre još jednom imao priliku povećati vodstvo no kontru je zapucao Matej Čičković. Žaliti neće previše jer Jarun odnosi kući bodove. Na tablici sada vode s 63, Trnje je ostalo na 61.