VATRENI U SVOM STAROM SJAJU: Majer postigao četvrti pogodak, Hrvatska pomela Kanadu

HRVATSKA – KANADA 4:1

Hrvatska je pobijedila Kanadu! Najvažnija vijest dana iz Dohe, slavili su Vatreni 4:1.

Odličan je bio Kramarić, zabio je dva gola, ali i Livaja koje je dodao jedan, te Majer na kraju utakmice. Sjajni su bili Vatreni, iako nije dobro krenulo, jer Kanađani su zabili već u 2. minuti…

90- Petković je lijepo ostavio loptu za Kovačića, ali nedovoljno snažan udarac. Još 6 minuta.

85- Nakon Lovrena, požutio je i kapetan Modrić.

78- Probio je Kovačić, pucao Perišić, a onda je preslabo pucao odbijenu loptu Brozović i ostaje 3:1.

76- Igrač utakmice Andrej Kramarić je izašao, Nikola Vlašić je unutra.

70- IDEEEEEEEEEEEEEEE! ANDREJ KRAMRIĆ!!! Perišić je opet asistent, sjajna lopta na drugu stranu, Kramarić je primio, lažnjak i opet je probušio, Borjana.

67- Kanada kao da polako odustaje, a mi kontroliramo za sada sve.

60- Veliki pljesak za Marku Livaju, a u igri je Bruno Petković. Doktor za Doktora.

56- Opasno je pucao Davids, ali Livaković pokazuje zašto je broj 1.

57- Kakva akcija, za udžbenike, odlična povratna lopta Modrića, ali Kramrić puca preslabo i Borjan odbija u korner.

54- Opasni smo pogotovo kroz sredinu gdje Kovačić radi dar mar. Borjan sve nesigurni.

48- Malo flipera u veznom redu, Osorio je došao do lopte, ali njegov udarac odlazi pored gola.

46- Evo nas u drugom dijelu nadajmo se da ćemo nastaviti u istom ritmu.

45- Kraj ludog prvog poluvremena. Gubili smo od druge minute, ali od tada Kanada ne postoji na terenu. Kramarić i Livaja su nas doveli u prednost, ali treba pohvaliti i asistente, Perišića i Juranovića te Kovačića koji je najbolji na terenu.

43- Bila je kraća stanke zbog ozljede Millera, ali sve je uredu idemo dalje.

36- EVOOOOOO GAAAA! Perišić u prostor daje loptu za Kramarića koji šukerovskom mirnoćom zabija za 1:1

35- Još jednom Kovačić odlično prolazi, Livaja puca, ali Borjan brani. Digli su se naši samo nam gol fali.

27- Prava akcija Hrvatske, Livaja odigrao odličnu martinelu, Kramarić je zabio, ali je Livaja nažalost bio u zaleđu.

22- Slalom Matea Kovačića kroz vezu Kanade, ali prejaka lopta za Livaju. Šteta, ali Kovačić izrazito raspoložen i čini se da on želi preuzeti inicijativu na svoja leđa.

18- Sosa je odlično centrirao, Borjan još jednom pokazuje nesigurnost, ali loše se kreću napadači i ostajemo bez udaraca na gol. Kanađani prelagano probijaju stranu.

8- Preuzeli smo posjed, ali i dalje ništa ozbiljno nismo napravili.

U drugoj minuti Kanada je zabila gol.

Objavljeni su sastavi, evo kakao Dalić planira napasti Kanadu:

HRVATSKA – KANADA (UŽIVO OD 17:00)

HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Kramarić, Livaja, Perišić

KANADA(3-4-2-1): Borjan – Johnston, Vitoria, Miller – Laryea, Hutchinson, Eustaquio, Davies – Buchanan, Hoilett – David

Najveći izazov za Vatrene i izbornika Dalića zasigurno je Kanada. Nakon prošlog remija, pritisak je jako velik i nema mjesta pogreškama.

Igrači su spremni, motivacija je velika, a naše Vatrene bodre brojni navijači koji su pristigli iz svih krajeva svijeta.

“Ako je to njegov način da motivira ekipu, zašto ne? Ako će to podići momčad, super. Ali ne obaziremo se na to. Bit će nam to motivacija”, poručio je Majer.

“Što se mene tiče, ima pravo reći. Svatko ima pravo govoriti što želi, ali teren je pokazatelj. Utakmica traje 90 minuta. Dobro, na ovom prvenstvu 100 minuta”, dodao je Gvardiol.

Izbornik Dalić ne može “obećati pobjedu” navijačima, kako je govorio na rubu suza ispred hotela dok je pozdravljao navijače s čuvenom zastavom od 200 metara.

“Igrači su spremni i jasno jako motivirani. Želimo pobjedu”, dodao je Zlatko.