VATRENI SU U OSMINI FINALA! Hrvatska remizirala s Belgijom i plasirala se u nokaut fazu Svjetskog prvenstva

Hrvatska je u trećem kolu skupine F odigrala 0 : 0 s Belgijom i plasirala se u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.

U tvrdom susretu bez previše šansi, Vatreni su izdržali silovite nalete Belgije u zadnjih 10 minuta te su zasluženo osvojili drugo mjesto u skupini, iza Maroka koji je slavio u susretu s Kanadom.

Hrvatska je mogla doći u prednost već u 10. sekundi utakmice, nakon što je Perišićev udarac s ruba kaznenog prostora završio tik pored vratnice. Potom su zaprijetili ‘Crveni Vragovi’ preko Mertensa i Carrasca, ali njihovi udarci nisu bili prijetnja Livakoviću. U 15. minuti, sudac Anthony Taylor dosudio je penal za Hrvatsku, ali je promijenio odluku nakon intervencije VAR-a. Naime, Lovren je bio u minimalnom zaleđu u začetku akcije.

Modrić i Brozović su na početku drugog poluvremena testirali sjajnog vratara Belgije, Courtoisu, koji je bio nesavladiv. Najbolje šanse za Belgiju u nastavku je propustio Martinezov joker s klupe – Romelu Lukaku, koji je čak i uzdrmao vratnicu. Mreže su do kraja susreta ostale netaknute i Hrvatska s pozicije F2 odlazi u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.

90′ Igrat će se još četiri minute.

89′ Velika šansa za Belgiju. Thorgan Hazard je pronašao Lukakua, ali napadač Intera ne zabija.

87′ Meunier je ostao sam na drugoj vratnici, ali njegov udarac se odbija od Lukakua i odlazi pored vrata. Iz igre izlazi Meunier, ulazi Eden Hazard.

77′ Perišić se sjurio prema vratima Belgije, ali je napravio potez previše.

72′ Izlaze Dendoncker i Carrasco, ulaze Doku i Tielemans.

71′ De Bruyneov ubačaj s desne strane lagano hvata Livaković.

68′ Modrićev šut s 15 metara brani Courtois.

67′ Dendoncker je dobio žuti karton zbog prekršaja na Kovačiću.

64′ Izlaze Kramarić i Livaja, a ulaze Petković i Pašalić.

60′ Kakva sreća za Vatrene. De Bruyne je našao Carrasca, kojemu brani Livaković, a onda Lukaku u nastavku akcije pogađa vratnicu.

58′ Iz igre izlazi Trossard, a ulazi Thorgan Hazard.

54′ Livaja je poslao povratnu loptu za Brozovića, koji puca, ali Courtois brani. Za koju sekundu pokušao je Modrić, ali Courtois je opet na mjestu.

51′ Lukaku se gradio, odigrao za De Bruynea, ali veznjak Manchester Cityja je neprecizan.

50′ Kovačić je ostao sam na rubu kaznenog prostora, ali Courtois brani njegov udarac.

49′ De Bruyne je ponovno poslao loptu u kazneni prostor, ali Lukakuov šut glavom je preslab.

48′ De Bruyne je ubacio s desne strane, Gvardiol izbacuje u korner.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. U igru je ušao Lukaku, a izišao Mertens.

45+5 Kraj prvog poluvremena. U drugom susretu skupine F, Maroko vodi protiv Kanade 2 : 1.

45+4 Juranović je pokušao volejom iznenaditi belgijskog vratara, ali je neprecizan.

45′ Sosa je pokušao dalekometnim udarcem iznenaditi Courtoisu, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

42′ Dendoncker je prošao po desnoj strani, ali nikog ne pronalazi u petercu.

40′ Ponovno Alderweireld dugom loptom traži Trossarda, ali bezuspješno.

38′ S tribina se ori pjesma hrvatskih navijača.

33′ Sosa je ubacio s lijeve strane, a Livaja šalje loptu glavom iznad vrata.

29′ Ritam igre se usporio u zadnjih 10 minuta.

26′ Lopta od Meuniera odlazi u korner. Prvi ubačaj iz kuta za Hrvatsku.

18′ Ipak, Taylor je nakon intervencije VAR-a poništio kazneni udarac zbog milimaterskog zaleđa Lovrena u začetku akcije.

15′ Penal za Hrvatsku! Carrasco je nagazio Kramarića, a sudac Taylor je pokazao na bijelu točku.

13′ Velika prilika za Belgiju. Kevin De Bruyne je povukao kontru, odigrao za Mertensa, koji s vrha kaznenog prostora šalje loptu iznad gola.

11′ Carrasco je ostao sam na drugoj stativi, zastavica je ostala dolje, ali belgijski napadač ne pogađa iz mrtvog kuta.

10′ Yannick Carrasco se sjurio u kazneni prostor, ali njegov udarac završava u bloku.

5′ U drugoj utakmici skupine, Maroko je golom Ziyecha poveo protiv Kanade.

1′ Vatreni su odmah zaprijetili u prvim sekundama utakmice. Perišić je ostao sam, ali njegov šut sa strane odlazi pored vratnice.

1′ Počela je utakmica.

Od 16 sati, Hrvatska protiv Belgije traži put do nokaut faze Svjetskog prvenstva. Izabranicima Zlatka Dalića je dovoljan bod za siguran prolazak dalje, dok Belgija mora jurišati na pobjedu kako bi se dokopala osmine finala.

Podsjetimo, Vatreni trenutno na kontu imaju četiri boda, osvojena u utakmicama s Marokom (0:0) i Kanadom (4:1).

Evo sastava momčadi:

Belgija (3-4-2-1): Courtois; Castagne, Alderweireld, Vertonghen; Meunier, Witsel, Dendoncker, Carrasco; Trossard, De Bruyne; Mertens

Hrvatska (4-3-3): Livaković; Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa; Brozović, Modrić, Kovačić; Kramarić, Perišić, Livaja