(UŽIVO) DOMINACIJA SVJETSKIH DOPRVAKA: Hrvatska savladala Mađarsku 3-0!

Paun Paunovic / CROPIX

Završila je utakmica na Poljudu. Hrvatska je pobijedila Mađarsku rezultatom 3-0. Dvostruki strijalac je bio Bruno Petković, dok je Luka Modrić zabio treći za Hrvatsku. Dominacija naše reprezentacije u Splitu je bila velika, čemu dokazuje i broj udaraca u okvir gola – Mađarska nije uputila niti jedan udarac prema vratima Livakovića. Imali smo priliku i za veći rezultat, no Perišić nije bio precizan iz najstrože kazne. Mađarska je veći dio drugog poluvremena igrala s igračem manje. Ova pobjeda Hrvatskoj daje mirniji nastavak kvalifikacija te imamo dvije meč-lopte. Prva je u nedjelju protiv Walesa u gostima, dok u studenom Hrvatska dočekuje Slovačku na Rujevici.

90+3′ ZAVRŠILA JE UTAKMICA! Hrvatska je pobijedila Mađarsku 3-0!

90+2′ Vlašić je uputio udarac na gol Mađara, ali obrana je blokirala udarac!

90′ Igrat će se još tri minute na Poljudu

89′ Kovačić je napravio prekršaj na Szalaiju

85′ Rebić se našao u izglednoj situaciji, ali pucao je pored gola

80′ Liječnička ekipa Mađarske je na terenu. Lang se ozlijedio

78′ KAKVA PRILIKA! Imali smo kontru, četiri naša igrača na dva mađarska igrača. Brekalo je odugovlačio te kasno predao loptu Vlašiću te se Nikola našao u zaleđu

77′ Mađarska radi posljednju izmjenu. Izlazi Sallai, a ulazi Varga

73′ Treća izmjena u redovima Hrvatske. Iz igre izlazi Ivan Rakitić, a ulazi ljubimac Poljuda Nikola Vlašić

67′ Druga izmjena u redovima Hrvatske. Izašao je Luka Modrić, a ulazi Mateo Kovačić. Navijači na Poljudu su ispratili Modrića gromoglasnim pljeskom te su svi navijači ustali za najboljeg igrača svijeta!

64′ Preko sat vremena utakmice je iza nas. Mađarska još nije uputila udarac u okvir gola Livakovića, dok je Hrvatska uputila sedam udaraca u okvir gola Mađarske. Dovoljan podatak o nadmoći Hrvatske!

62′ Jedvaj je napravio prekršaj nad Nagyjem

60′ Druga izmjena u redovima Mađarske, izašao je Dzsudzak a ušao Nagy. Zlatko Dalić je napravio prvu izmjenu – izašao je Perišić, a ušao mladi Josip Brekalo

58‘ Stigla je i službena potvrda s Poljuda – sveukupno je 32.100 navijača na tribinama u Splitu

56′ Kleinheisler dobio je drugi žuti karton! Napušta igru i Mađarska je s desetoricom na terenu!

55′ PERIŠIĆ JE PROMAŠIO JEDANAESTERAC! Gulacsi je fantastično obranio i spriječio povećanje vodstva!

53‘ JEDANAESTERAC! Rebić je pao unutar kaznenog prostora i talijanski sudac je svirao prekršaj unutar kaznenog prostora!

46′ Mađari su napravili prvu izmjenu. Izašao je Kadar, a ušao je Lang

46′ POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

Prvo poluvrijeme je iza nas. Hrvatska vodi na Poljudu rezultatom 3-0. Strijelci su bili Modrić u petoj minuti te Petković je zabio dva pogotka. Mađarska se izgubila, ne mogu spojiti tri pasa, obrana im griješi i propušta na sve strane. Jedva čekamo početak drugog poluvremena i nastavak Hrvatske dominacije.

45+1′ Završilo je prvo poluvrijeme! Hrvatska vodi 3-0!

45′ Igrat će se još 1 minuta sudačke nadoknade

42′ GOOOOOL! PETKOVIĆ ZA 3-0

40′ Rebić je napravio pomutnju po lijevoj strani. Petković se koliko toliko snašao u kaznenom prostoru Mađarske, ali Gulacsi fantastično brani. Umalo totalni potop Mađarske

33′ Perišić je svugdje na terenu. Bio je sam među trojcom mađarskih braniča, izgubio je loptu, no nije se predavao

31′ Domagoj Vida prvi je požutio u našim redovima zbog prekršaja na Szalaiju!

25′ PETKOVIĆ ZABIJA ZA 2-0! Oduzeta lopta na sredini terena i Petković je petom zabio pogodak za Hrvatsku.

14′ Mađari su u svojoj polovici terena. Hrvatska napada i drži posjed lopte

8′ Hrvatska je pritisnula Mađarsku. Vodimo 1-0, sjajno stojimo na terenu

5′ PAO JE PRVI GOL! MODRIĆ ZABIJA ZA 1-0

1′ Počela je utakmica! SRETNO VATRENI!

(VIDEO) PREDIVNA SCENA S POLJUDA: Zagreb i Split u jedan glas, poslušajte kako se navija za Hrvatsku

DALIĆ I MODRIĆ

Pred medije su izašli izbornik svjetskih doprvaka Zlatko Dalić i kapetan reprezentacije Luka Modrić

Modrić: “Mađarska nas je pobjedila kod kuće i to ukazuje na oprez. Ako ne budemo svi na 100%, nećemo ih moći pobijediti”

Dalić: “Od svojih igrača tražim jednu strpljivu igru. S ovom pobjedom imat ćemo dvije meč-lopte. Ova utakmica je itekako bitna za nas i još k tome igramo u Splitu na Poljudu”

(GALERIJA) Poljud se ori! Pogledajte atmosferu uoči utakmice Hrvatska-Mađarska

EURO KVALIFIKACIJE, SKUPINA E

Hrvatska ulazi u ovu utakmica kao prva na ljestvici u skupini E. Pobjedom Hrvatska bi se približila Europskom prvenstvu 2020. godine.

RAKITIĆ I VLAŠIĆ

Za vrijeme okupljanja reprezentacije Hrvatske u Dalmaciji povukla se tema tko zaslužuje biti u početnoj postavi, Ivan Rakitić ili Nikola Vlašić. Rakitić nije bio na prethodna dva okupljanja zbog situacije u Barceloni, dok je s druge strane Vlašić standardan u svojoj momčadi. Za izbornika nije bilo dileme, Rakitić je zadužio hrvatsku reprezentaciju i sigurno takav kvalitetan igrač zaslužuje biti u početnih 11, iako nije standardan u Barceloni. Vlašić je budućnost hrvatskog nogometa, neki mi istaknuli kako je i sadašnjost, no iskustvo je definitivno na strani Ivana Rakitića, što nam je večeras itekako potrebno.

POZNATI SU SASTAVI REPREZENTACIJA

Izašli su službeni sastavi Hrvatske i Mađarske. U našoj reprezentaciji nema iznenađenja, svi su na broju i od Hrvatske se očekuje pobjeda na uzavrelom Poljudu. Mađarska je u Split došla bez tri standardna igrača i sigurno će im biti izazov “baciti na koljena” Hrvatsku kod kuće.

HRVATSKA (4-2-3-1): Livaković, Jedvaj-Lovren-Vida-Barišić, Brozović-Modrić, Perišić-Rakitić-Rebić, Petković

MAĐARSKA (4-2-3): Gulasci, Lovrencsics-Korhut-Orban-Kadar, Vida-Kleinheisler, Sallair-Holman-Dzsudzak

Hrvatska večeras na u Splitu na Poljudu dočekuje reprezentaciju Mađarske, momčad koja je pobijedila aktualne svjetske doprvake kod kuće rezultatom 2-1. Utakmica možete gledati na Novoj TV, no ako niste u mogućnosti gledati na televiziji, budite uz naš live tekstualni prijenos.