DINAMO JE PRVAK HRVATSKE Titula ostaje u Zagrebu: Golovi Bočkaja i Tolića za pobjedu!

Slavlje Dinama nakon pobjede nad Šibenikom (foto: Foto: Niksa Stipanicev / CROPIX)

Dinamo je ponovno prvak Hrvatske! Zagrebački Plavi osigurali su svoj 23. naslov u prvenstvu od hrvatskog osamostaljenja s 2:0 protiv Šibenika na Šubićevcu, čime su došli do nedostižnih četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom uoči posljednjeg kola.

90′ – Ušli smo u sudačku nadoknadu, igrat će se još dvije minute.

79′ – Ratoborni Grezda izazvao je naguravanje u blizini centra, a nakon svega, Zebec je reagirao žutim kartonima kojima je smirio situaciju. Na Dinamovoj strani je u naguravanju sudjelovao Ristovski koji je bio među trojicom sa žutima, uz Grezdu i Karla Bilića u domaćoj momčadi.

72′ – Bakljada i uljez koji je krenuo prema terenu prekinuli su utakmicu na minutu-dvije. Nakon reakcije zaštitara igra se dalje.

66′ – Prošlo je 20 minuta u drugom poluvremenu. Dinamo nakon povećanja vodstva mirno kontrolira utakmicu.

57′ – Dinamo je mogao i do 3:0. Arijan Ademi pucao je sa sedam-osam metara na desnoj strani 16-erca, otišlo je preko gola

53′ – Bočkaj je krasnim udarcem iz slobodnjaka ostavio domaćeg golmana Rogića bez puno šansi, uspio je prebaciti živi zid i Šibeniku tu nije bilo puno pomoći.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta, s jednom promjenom u momčadi Dinama. Komnen Andrić ušao je umjesto strijelca Marka Tolića.

45’+2 – Završeno je prvo poluvrijeme na Šubićevcu, Dinamo ima rezultat koji bi mu donio osiguranje naslova.

39′ – Tolić je bio strijelac na asistenciju Špikića, nakon što je Dinamo otišao u napad poslije situacije o kojoj će se pričati. Nije bio dosuđen prekršaj u Šibenikovu korist na drugoj polovici terena, sudac Mario Zebec ostao je bez reakcije.

39′ – Tolić je bio strijelac nakon što je Dinamo otišao u napad poslije situacije o kojoj će se pričati. Nije bio dosuđen prekršaj u Šibenikovu korist na drugoj polovici terena, sudac Mario Zebec ostao je bez reakcije.

39′ – GOOOL! Zabio je Marko Tolić!

36′ – Nakon malog zatištja, novi udarac imao je Ivanušec. Pucao je pokraj gola.

29′ – Novo opasno ubacivanje Tolića, ali još jednom bez reakcije suigrača.

26′ – Na drugoj strani, opasno je živjela obrana Šibenika. Dinamo je mogao do vodstva, domaći su ipak uspjeli zadržati mrežu čistom u bloku…

26′ – Najveća prilika u dosadašnjem tijeku utakmice, Šibenik je mogao povesti! Eros Grezda iskoristio je pogrešku obrane Dinama, pobjegao je prema Livakoviću, a Dinamov golman uspio je zaustaviti protivnika u toj čistoj šansi.

25′ – Zaprijetio je i Lauritsen, probao je petom nakon što je lopta došla do njega u kaznenom prostoru i prebacio gol. Dinamov stoper bio je pred golom protivnika nakon prekida.

18′ – Ponovno je bilo opasno za Šibenik. Luka Ivanušec pucao je s ruba 16-erca, a Rogić je u novom iskušenju na golu odbio u korner.

17′ – Šibenik je napadao nakon brzog izlaska u kojem je izborio korner, Dinamova obrana bila je pod pritiskom.

12′ – Tolić je ubacio s desne strane, a Oršić malo zakasnio, Dinamo je ponovno bio opasan.

11′ – Petković je došao do prostora malo unutar kaznenog prostora, pucao je iznad gola.

7′ – Mislav Oršić zaprijetio je u svojem stilu, udarcem s posebnom putanjom kojom je stavio domaćeg golmana Rogića na veliko iskušenje.

2′ – Ivica Vidović je s ruba 16-erca testirao Livakovića koji brani bez velikih problema. Vidović, igrač Dinama na posudbi u Šibeniku, prvi je zapucao na gol u ovom susretu.

1′ – Kakav je to bio početak, igrači su prvo kasnili u izlasku na teren, a onda se popravljala i mreža pa se trebalo izbacivati loptu viška prije nego je napokon krenulo…

1′ – Počela je utakmica u Šibeniku!