‘Treneri velikog srca’ pozivaju djecu s teškoćama u razvoju na dvodnevno druženje u Zagreb

FOTO: Pixabay

Dok će djeca uživati u sportskim aktivnostima, njihove roditelje ili pratnju očekuju zanimljive kreativne radionice na kojima će zajedno sa stručnjacima tražiti rješenja za podizanje kvalitete života malih sportaša i razvoj sporta djece s teškoćama u razvoju

Allianz i Hrvatski paraolimpijski odbor u sklopu projekta „Treneri velikog srca“ pozivaju djecu s teškoćama u razvoju na Orijentacijski i inovacijski kamp koji će se od 26. do 28. siječnja 2018. održati u Zagrebu. Cilj je ovog dvodnevnog kampa pomoći djeci odabrati sportsku disciplinu po njihovoj mjeri. Pod budnim okom stručnih trenera i poznatih paraolimpijaca djeca će se moći okušati u plivanju, stolnom tenisu i atletici, a osim sportskih uzbuđenja čeka ih i niz drugih aktivnosti ispunjenih smijehom i druženjem.

Dok će djeca uživati u sportskim aktivnostima, njihove roditelje ili pratnju očekuju zanimljive kreativne radionice na kojima će zajedno sa stručnjacima tražiti rješenja za podizanje kvalitete života malih sportaša i razvoj sporta djece s teškoćama u razvoju.

Zainteresirani za sudjelovanje u TVS Orijentacijskom i inovacijskom kampu mogu se prijaviti slanjem pjesme, eseja, videa, crteža ili drugog oblika kreativnog izražavanja putem kojega će opisati svoj doživljaj paraolimpizma, a u izradu kojeg će biti uključeno i dijete. Uradak je potrebno zajedno s imenom i prezimenom djeteta, godištem, adresom te kontakt brojem telefona poslati na: [email protected] s naznakom «Treneri velikog srca – kamp» najkasnije do 20. prosinca 2017. Osigurano je 50 mjesta koja će se podijeliti prema redoslijedu prijava, a sve troškove puta do Zagreba, smještaja i prehrane snosi Allianz Zagreb preko svojeg Social Innovation Funda.

Orijentacijski i inovacijski kamp nadogradnja je projekta „Treneri velikog srca“ kojeg su Allianz i Hrvatski paraolimpijski odbor pokrenuli 2013. godine kako bi djeci s teškoćama u razvoju diljem Hrvatske pružili ravnopravnu mogućnost da se uključe u sport. Vodeći se osnovnim ljudskim pravom da bavljenje sportom ne smije biti povlastica, već pravo dostupno svima, u sklopu projekta oformljeno je 20 sportskih škola (atletike, plivanja i stolnog tenisa), predvođenih veleposlanicom paraolimpijkom Anom Sršen, koja je bila i važna pokretačka snaga projekta. Do danas je u programu sudjelovalo više od 450 djece s teškoćama u razvoju, od kojih se 17 uključilo i u natjecateljski sport.


Komentari