TREĆELIGAŠKI VIKEND! Bitka za prvaka nije gotova, Trnje se ‘prišuljalo’ Jarunu!

Vratila se neizvjesnost u Treću HNL Središte, Trnje se prišuljalo Jarunu na samo tri boda, što znači da nas u zadnja četiri kola očekuje velika borba za prvaka i putnika u drugi razred hrvatskog nogometa.
Trnje je jučer bilo posve uvjerljivo protiv HAŠK-a. Momčad Rajka Vidovića slavila je s 4:0, a po prikazanom moglo je biti daleko više. Gosti su se još dobro i držali u prvom poluvremenu. Trnje je imalo dominaciju bez nekih konkretnijih prigoda i kad su već svi pomislili da će o odmora mirovati mreže  u posljednjoj minuti prvog poluvremena ‘ukazao’ se Marko Lipovac. Udarcem s 10-ak metara iskosa svladao je gostujućeg vratara Kralja i posve preusmjerio susret.
Zanimljivo, Lipovac je ušao u igru samo tri minute prije umjesto ozlijeđenog Gašparca. Svoj drugi pogodak Lipovac je postigao je u 49. minuti odmjerenim, prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca. U samo sedam minuta provedenih na terenu riješio je pitanje pobjednika i prometnuo se u junaka utakmice!
HAŠK se nakon toga posve raspao, jedino je bilo pitanje s koliko će pogodaka u mreži otići doma. Srećom po njih, bila su još samo dva – u strijelce su se upisali Nikica Filipović i Marko Guja.
S druge strane Jarun je u Maču protiv domaćeg Gaja odigrao 1:1. U prvom dijelu susreta domaćin je bio dominantnija momčad i zasluženo poveo golom Tomislava Haramusteka u 43. minuti. Međutim, čim su gosti krenuli s centra uspjeli su izjednačiti. Strijelac je bio Matej Vragolović. U nastavku su Jarunjani bili bliže pobjedi, no dva boda su ipak morali ostaviti u Zagorju.
Nakon 30 kola Jarun ima 67 bodova, Trnje je skupilo 64. U idućem kolu koje se igra u srijedu Trnje je gost Maksimira, a Jarun ide u Petrinju na noge Mladosti.
Vratila se neizvjesnost u Treću HNL Središte, Trnje se prišuljalo Jarunu na samo tri boda što znači da nas u zadnja četiri kola očekuje velika borba za prvaka i putnika u drugi razred hrvatskog nogometa.