TAKO MALO JE FALILO DO ČUDA! Dinamo je dao sve od sebe, ali Španjolci su im pomrsili planove da ispišu povijest

Dinamo u Villarrealu u drugoj utakmici četvrtfinala Europske lige traži novi veliki korak u sjajnoj europskoj sezoni. Nakon poraza s 1:0 prošlog tjedna kod kuće, zagrebački Plavi u Španjolskoj žele stići do preokreta i povijesnog uspjeha u natjecanju u kojem su već imali niz sjajnih predstava.

Momčad Damira Krznara nada se velikoj pobjedi kakvu su imali u uzvratnoj utakmici osmine finala na Maksimiru, kada su u produžetku s 3:0 pao Tottenham. Ako se moglo tada, nada postoji i u susretu u kojem su Plavi u gostima, ali bez navijača na tribinama.

Villarreal – Dinamo 2:1

88′ – Dinamo je imao priliku iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora, ali Oršić je pucao visoko iznad gola. Šteta!

85′ – Dinamov pritisak je sve jači, ali Villarreal i dalje ima sveukupnih 3:1 na ulasku u posljednjih pet minuta.

76′ – Uh, opasno! Chukwueze je danas prava napast, pogodio je stativu drugi put u ovom uzvratu!

74′ – Zabio je Mislav Oršić, dogodilo se jako lijepim udarcem nakon krasne akcije i asistencije Brune Petkovića. Nada je tu!

74′ – GOOOOOOOOOLLLLLL! Mala nada je tu, Dinamo ima prvi od tri gola koja se traže za veliki preokret!

65′ – Sjajni Dominik Livaković! Fantastičnim refleksom ‘skinuo’ je udarac koji je poslao Gerard Moreno, bilo je to snažno i opasno, ali ‘Livi’ je pokazao zbog čega je hrvatski reprezentativac!

64′ – Ponovno Oršić! Dobro se ubacio na lijevoj strani 16-erca, pucao je iz teškog kuta, ali lopta koja je već prošla kraj golmana Rullija nije pogodila cilj.

62′ – Damir Krznar osvježio je momčad prvim izmjenama. U igri su Franjić i Stojanović, a izašli su Majer i Ristovski.

52′ – Ovo je bilo blizu! Oršić je zaprijetio udarcem s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac nije otišao u okvir gola.

49′ – Bilo je opasno pred domaćim golom! Lovro Majer našao se u situaciji koja je obećavala, probao je pronaći Oršića, no golman domaćih Geronimo Rulli pročitao je Majerovu namjeru i zaustavio je prolazak lopte.

46′ – Ušli smo u drugo poluvrijeme. Idemo, Dinamo, treba gol koji bi barem malo poljuljao Villarrealovu sigurnost!

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme. Dinamo je u zaostatku iz kojeg će se biti teško izvući u nastavku.

43′ – GOL! Villarreal vodi s 2:0, zabio je najbolji domaći strijelac Gerard Moreno!

36′ – Gol se dogodio iz situacije o kojoj će se pričati. Pao je iz akcije u kojoj je bilo dosuđeno zaleđe, čini se da je u njemu bio Chukwueze koji je asistirao, no intervencija iz VAR prostorije i provjera doveli su do promjene i priznatog gola domaćih.

36′ – GOL! Alcacer je zabio za Villarreal

35′ – Ulazimo u završnicu prvog poluvremena. Kamera je u jednom trenutku prikazala Brunu Petkovića kako se primio za rame, nadajmo se da nije ništa ozbiljnije s ozljedom koju vuče već dugo.

28′ – Vidjeli smo i prvu prijetnju Dinama! Petković je nabacio s desne strane, Oršić je bio na suprotnoj, lijevoj, ali njegov udarac nije pogodio okvir gola.

25′ – Stativa Villarreala! Chukwueze je pucao iz voleja na lijevoj strani 16-erca, sreća je spasila Dinamo!

17′ – Dominik Livaković je dobro reagirao u napadu domaćih, pazio je na njihovo ubacivanje i uhvatio je loptu.

16′ – Foyth je u duelu oštro ušao i neugodno je zahvatio Joška Gvardiola. Moglo je stradati stopalo, no srećom, čini se da se nije dogodilo ništa ozbiljnije.

14′ – Za nama je prvih 13 minuta. Do sada je Villarreal držao inicijativu, domaći imaju visoki pritisak i brzo dolaze do lopte, a s njom pritišću obranu Dinama.

3′ – Villarreal je odmah napao, traje pritisak pred kaznenim prostorom Dinama.

1′ – Počela je utakmica u Villarrealu!

Najavljujući ovaj gostujući izazov, Alen Peternac istaknuo je da je Dinamu dobar putokaz igra koju su zagrebački Plavi prikazali u prvom poluvremenu prošlotjedne prve utakmice.

Dok se čeka kretanje momčadi s centra, Dinamov pomoćni trener Alen Peternac je pred kamerama TV Arena Sporta rekao da je Bruno Petković sada 100 posto spreman. Petković će biti na terenu od prve minute.

Krznarov odabir za početak susreta
Krznar je za uzvrat u Španjolskoj odredio početni sastav u kojem je neočekivano i Bruno Petković. Dinamov trener najavljivao je da bi Petković mogao igrati samo u manjem dijelu susreta, još uvijek je oporavljenik, no očito je osposobljen za više minuta nego se predviđalo.