TAKO IM JE MALO NEDOSTAJALO! Dinamo i Hajduk odigrali bez pobjednika, Plavi ispustili povijesni podvig

Hajduk i Dinamo su u posljednjem ovosezonskom najvećem derbiju hrvatskog klupskog nogometa na Poljudu odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1, a Dinamo je time propustio stići do četvrte pobjede u isto toliko susreta s najvećim rivalom u ovoj sezoni.

Pored toga, zagrebački Plavi sada znaju i da nemaju sve u svojim rukama ako žele osigurati novi naslov u 1. HNL već ovog vikenda. Šansa da se to dogodi postojala je u slučaju pobjede momčado Damira Krznara na Poljudu, a nakon remija Osijek je ostao sa šansom da barem još neko vrijeme bude u igri a dolazak do titule.

Dinamo je u Splitu prvi došao do gola. U 16. minuti zabio je Lovro Majer, a Hajduku je u završnici prvog poluvremena veselje donio Marko Livaja. Najopasniji igrač Bijelih u napadu je u 44. bio strijelac za završnih 1:1.

Hajduk – Dinamo 1:1

90’+3 – Kraj utakmice na Poljudu.

90’+1 – Hajduk je mogao do vodećeg gola, Diamantakos je pogodio gredu!

88′ – Ušli smo u završnicu utakmice. Hajduk napada i traži svoju šansu, ali nema novog posla za Livakovića.

78′ – Sjajna šansa za Dinamo – Mišić je bio na lijevoj strani protivničkog kaznenog prostora, prvo mu je obranio Kalinić, a Mišić je nakon toga iz teškog kuta pogodio i stativu!

75′ – Diamantakos nije reagirao dobro u 16-ercu Dinama. Hajdukov Grk bio je blizu golu Dinama, ali loše je zahvatio loptu i pucao je kraj gola.

67′ – Livaja i Petković su na svakoj strani raspoloženi u kreaciji napada, Livaja je i zabio, a takve uloge znače da ih protivnici ne štede. I jedan i drugi su u kratkom razdoblju bili na travnjaku u boli, ali nastavljaju utakmicu.

64′ – Kastrati je promašio cijelu loptu i pao u izvrsnoj prilici Dinama za vodstvo. Bio je sam u 16-ercu nakon što ga je pronašao Ademi, a akciju je lijepim dodavanjem ranije ‘začinio’ raspoloženi Petković.

58′ – Petković je majstorskim dodavanjem petom u lijepoj akciji Dinama pronašao Gvardiola s puno prostora, ali lijevi bek Plavih nije zahvatio loptu na način da bi udarac bio jako opasan za Kalinića. Hajdukov golman nije imao problema.

52′ – Lauritsen je u bloku zaustavio udarac Diamantakosa kojeg je na desnoj strani 16-erca pronašao Livaja.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta.

46′ – Uoči početka drugog poluvremena, Kastrati je u momčadi Dinama zamijenio Ivanušeca, a Diamantakos je u Hajduku ušao umjesto Ljubičića. Ulaskom Kastratija, Plavi sada na terenu imaju oba strijelca iz nedavnog derbija na Maksimiru, uz Petkovića koji je tada također zabio u Dinamovoj pobjedi s 2:0.

45’+2 – Završeno je prvo poluvrijeme.

44′ – Najopasniji Hajdukov igrač u građenju napada sada je i zabio. Nakon ubacivanja iz prekida, Livaja je iskoristio smušenost u obrani Dinama i glavom je donio domaćima izjednačenje!

44′ – GOOOOOLLLL! Marko Livaja zabio je za 1:1!

40′ – Sjajna šansa za Hajduk! Livaja je jednim dodirom prevario Dinamovu obranu i izbacio je Jurića u odličnu poziciju pred golom gostiju, ali Livaković je ušao u Jurićev udarac i skrenuo je loptu u korner!

36′ – Livaja je u 16-ercu Dinama ‘zakuhao’ opasnost nakon što je glavom prvi došao do lopte, ali nije pogodio okvir gola. Livaković je pritom otišao u prazno, sudario se s Ristovskim, a nakon toga su obojica neko vrijeme ležali i ipak su nastavili utakmicu.

33′ – Na drugoj strani – još opasnije. Pucao je Ivanušec, udarac je bio jako neugodan za Hajduk, ali Kalinić je to uspio odbiti!

32′ – Bilo je opasno pred golom Dinama, ali Livaković je bio na pravom mjestu nakon što je Fossati pucao glavom.

26′ – Iz slobodnog udarca koji je stigao nakon tog Jakićevog prekršaja, Livaja je malo zakasnio ulazeći iz drugog plana. Nije stigao na loptu koja je mogla biti opasna za Dinamo.

25′ – Pajač je žutim kartonom kaznio Jakićev prekršaj nad Čolinom kojem se otvarao prostor ispred 16-erca Dinama.

22′ – Stipe Biuk pucao je s lijeve strane 16-erca, izgledalo je opasno, ali otišlo je pokraj gola gostiju iz Zagreba.

16′ – Kiksao je Fossati kojem je Petković oduzeo loptu na desnoj strani Hajdukove obrane, a u nastavku akcije, Lovro Majer iskoristio je Petkovićevu asistenciju i glavom je pogodio za Dinamovo vodstvo.

16′ – GOOOOOLLLL! Lovro Majer zabio je za Dinamo!

16′ – Oršić je ponovno pucao izvana, otišlo je pokraj gola.

15′ – Dok Dinamo pokušava doći do lopte i inicijative, u dosadašnjem odnosu snaga nije se vidio Bruno Petković koji se u jednom trenutku primio za gležanj – što će zabrinuti Plave.

10′ – Ademi je probao ubaciti ili možda pucati s desne strane 16-erca. Kalinić je pokupio loptu uz manje probleme.

9′ – Oršić je pucao iz velike daljine, sasvim neprecizno.

8′ – Fossati je probao isprve, ali nije najbolje zahvatio loptu pa je šut izvana bio preslab za Livakovića.

6′ – Hajduk je za sada vrlo agresivan, ne dajući Dinamu da lako gradi svoju igru.

1′ – Hajduk je već zaprijetio – Kačaniklić je pobjegao po desnoj strani, pucao je, ali Livaković je dobro izašao i izbio je loptu u korner!

1′ – Počela je utakmica na Poljudu!

Sastavi za derbi na Poljudu
Paolo Tramezzani na klupi Hajduka želi uzvrat za nedavni poraz u derbiju na Maksimiru, kada je Dinamo bez puno muke došao do 2:0.

Talijanski trener je za novi derbi pripremio jednakih prvih 11 kao u pobjedi s 3:2 protiv Rijeke u subotu:

Kalinić – Čolina, Simić, Vušković, Todorović – Fossati, Jurić – Biuk, Livaja, Kačaniklić – Ljubičić.

Damir Krznar je u utakmici na Poljudu na teren poslao sve najjače snage koje ima na raspolaganju.