Svi su na nogama! Pjesma se ori Zagrebom, Dinamo je pobijedio Benficu!

Dinamo je ostvario veliku pobjedu u prvom kolu osmine finala Europske lige. Na Maksimiru pred 29704 gledatelja Dinamo je slavio rezultatom 1:0.

Jedini pogotak na utakmici postigao je Bruno Petković u 38. minuti susreta. Pogodio je s bijele točke nakon što je u šesnaestercu srušen inače danas odlični Dani Olmo.

Dinamo je mogao do poluvremena povesti 2:0. Gojak je u 45. minuti izašao sam pred golmana no bio je neuspješan.

Nenad Bjelica susret je pratio s tribina zbog isključenja u utakmici s Plzenom u prošlom kolu. Odlično je s klupe utakmicu vodio njegov pomoćnik Austrijanac Rene Poms, a uz njega je bio i Nino Bule, drugi Bjeličin pomoćnik koji je igračima prevodio Austrijančeve upute.

OVAKO JE BILO UOČI UTAKMICE:

Cijelu utakmicu navijači su punim plućima bodrili Modre. BBB-ovci su poslali snažnu poruku sa Sjevera. Upečatljivi su bili njihovi transparenti:

– Gdje ima volje, ima i načina, ako ima ljubavi, onda nema prepreka!

– Jer svaka noć ima svoje jutro, za sve nas jedan san!

– Mi smo nezaustavljivi jer imamo u što vjerovati!

POGLEDAJTE VIDEO S KOREOGRAFIJOM:

No, cijeli dan Zagreb je u plavom. Od ranih sati navijači se skupljaju i pjevaju Dinamove pjesme. Pobjeda je divan poklon svima njima koji su uz Dinamo bili danas.

Zagrebački klub u Portugalu će braniti minimalnu prednost. Ako uspije postići pogodak, morat će primiti tri da ispadne. Dinamo ima povoljan rezultat protiv favorizirane Benfice.

Neka se proljetna bajka nastavi. Idemo među osam najboljih!