STOTI DERBI! DINAMO – HAJDUK 4:1 za spektakularni preokret i veliku pobjedu na Maksimiru!

Zagreb, 130822. Maksimir. Nogometna utakmica 1. HNL izmedju momcadi: GNK Dinamo - HNK Hajduk. Na fotografiji: slavlje igraca Dinama Foto: Marko Todorov / CROPIX

Dinamo je na maksimirskom stadionu pobijedio u stotom derbiju protiv ‘vječnog rivala’ Hajduka u utakmici petog kola SuperSport HNL-a.

Golove za Dinamo zabili su Gojak, Ademi, Baturina i Oršić, a za Hajduk Atanasov. Iako je Hajduk poveo u poluvremenu, Dinamo je brzo prekorenuo rezultat u svoju koristi zabivši dva gola u 64. i 61. minuti, u 81. minuti od te naposljetku u produžecima u 90+1 minuti.

Dinamo slavi!

U produžetku, Mislav Oršić zabio je završni gol za rezultat od 4:1.

U 84. minuti Amer Gojak zabija za vodstvo Dinama do 3:1 naspram Hajduka.

Utakmica je nakratko zaustavljan zbog baklje na terenu pored vratnica Dominika Livakovića.

U 64. minuti Dinamov kapetan Arijan Ademi zabija za 2:1!

61. minuta velikog derbija i Martin Baturina zabija gol i tako izjednačava rezultat na 1:1.

Poluvrijeme!

Na poluvremenu Hajduk slavi, ujedno i s prvim golom utakmice kojeg je u 45 + 2 za Hajsuk zabio Jani Atanasov.

U 16. minuti Lukas Grgić je dobio žuti karton zbog rušenja Dinamovog Martina Baturine.

Utakmica je počela oprezno, bez velikih sportskih izboja s obje strane. Naime, i Dinamo i Hajduk prošlog tjedna igrali su europske utakmice, a igrat će i sljedeći tjedna, pa je vjerojatno da će se malo više štedjeti nego što je to uobičajeno.

Početni sastavi su tu!

Dinamo na čelu s Antom Čačićem po pobjedu kreće u ovoj postavi:  Livaković, B. Šutalo, Ademi, Ivanušec, Petković, Baturina, Ristovski, Ljubičić, Mišić, Perić, Špikić

Kod Dinama Čačić je postavio svoju klasičnu formaciju 4-3-3. U stoperi su Šutalo i Perić, na bokovima, Ristovski i Ljubičić, u sredini Mišić, Ademi i Baturina, a naprijed Špikić, Ivanušec i Petković.

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas će u sraz krenuti s ovih jedanaest igrača: Kalinić, Čolina, Borevković, Simić, Livaja, Grgić, Atanasov, Krovinović, Awaziem, Lovrencsics, Biuk.

Statistika rivalstva

Emocije glede večerašnje utakmice su na razini jer u pitanju je stoti derbi koje će Dinamo igrati protiv vječnog rivala Hajduka.

Stoti je ovo derbi između dva najveća hrvatska kluba, od kojih Dinamo ima 46 pobjeda, 25 remija i 28 poraza.

U 99 utakmica, od osamostaljenja Hrvatske, Dinamo je postigao 138 golova, a primio njih – 99!