SRBIJA PONOVNO BOLJA OD HRVATSKE: Pravi sportski rivalitet!

Vateporlisti Hrvatske poraženi su u finalu Svjetske  vaterpolske lige od domaćina Srbije sa 11:10. Pogodak odluke zabio je Filip Filipović iz peterca 17 sekundi prije kraja.

Utakmica je bila puna preokreta i uzbuđenja, toliko da unatoč kiši gledatelji nisu napuštali tribine da učestvuju u vaterpolskom El classicu. Hrvatska je imala svoje šanse, na kraju treće četvrtine bila je u vodstvu 8:7, ali je Srbija uspjela preokrenuti i dovesti utakmicu u samu dramu. Briljirao je njihov Filip Filipović koji je u zadnjoj četvrtini zabio 3 pogotka.

Pokušala je Hrvatska u posljednjih 17 sekundi doći do izjednačenja, i vratar Marko Bijač je krenuo u napad i upravo je on dobio priliku za zadnji šut, ali je bio neprecizan. Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Ante Vukičević sa pet golova, dok je Loren Fatović zabio dva. Time je Srbija osigurala plasman na Olimpijske Igre u Tokiju sljedeće godine, dok će Hrvatska to morati osigurati kroz ostala natjecanja.